استاندار: مردم گلستان با حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ حماسه خلق کنند

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت مشارکت گسترده در روز انتخابات ۱۴۰۰ اظهار امیدواری کرد که مردم استان امروز ۲۸ خرداد حماسه‌ای دیگر خلق کنند.

هادی حق شناس روز جمعه پیش از مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر در مدرسه شیخ فضل الله نوری گرگان گفت: حضور پرشور در این عرصه مهم سیاسی تضمین کننده منافع نظام است و به همین دلیل باید فارغ از هر گرایش سیاسی برای خلق آن تلاش کنیم.

وی با توجه به شیوع کرونا و ازدحام در برخی شعب اخذ رای از مردم خواست برای رای دادن پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

استاندار گلستان ادامه داد: همه شعبه های اخذ رای استان ضدعفونی شده و همچنین ماسک و مواد ضدعفونی کننده در آن مکان‌ها قرار دارد تا مردم در صورت به همراه نداشتن این اقلام بهداشتی، از آن استفاده کنند.

یک میلیون و ۳۵۴ هزار گلستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۸۱ نفر برای نخستین بار طعم مشارکت سیاسی را تجربه می‌کنند.

رقابت برای حضور در پارلمان شهری و روستایی گلستان بین هفت هزار و ۸۶۳ نفر جریان خواهد داشت که از این تعداد هزار و ۵۶ داوطلب شهری و بقیه روستایی هستند.

۳۰ شهر استان گلستان دارای شورای پنج نفره و سه عضو علی البدل، سه شهر بندرترکمن ، گنبد و علی آباد کتول دارای شورای هفت نفره و پنج عضو علی البدل و شهر گرگان هم دارای ۹ عضو اصلی و ۶ عضو علی‌البدل است.

برای کسب هر ۱۸۰ کرسی اصلی شورای شهر ۵.۸ نفر و برای هر سه هزار و ۲۵۴ کرسی شورای روستاهای گلستان ۲ نفر رقابت خواهند کرد.

ترکیب شورای ۸۰۸ روستای گلستان سه نفره و ۱۶۶ روستا پنج نفره است.

استان گلستان براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد که ۵۳ درصد از این جمعیت، شهرنشین هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha