تمهیدات بهداشتی برای شعب اخذ رای در قصرشیرین اتخاذ شده است 

قصرشیرین - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: تمهیدات لازم در تمام شعب اخذ رای شهری و روستایی این شهرستان در راستای صیانت از سلامت رای دهندگان و مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

دکتر رضا منصوری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس دستورالعمل بهداشتی و به منظور رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی،  ناظران بهداشت در ۴۰ شعبه  اخذ رای حضور دارند.

وی اظهار داشت: در روستاها نیز بهورزان به منظورت نظارت و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در شعب اخذ رای حضور دارند.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: همچنین نیروهای بهداشت با حضور در مرکز پخت غذای گرم برای عوامل اجرایی انتخابات بر روند پخت غذا نظارت خواهند داشت.

منصوری ادامه داد: انتخابات آزمون بزرگ اجتماعی و سیاسی است که طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی شرکت در این رویداد بزرگ تکلیف سیاسی و اخلاقی و عقلی است.

وی تاکید کرد: انتخابات پرشور مدنظر نظام است و باید اهتمام لازم برای این کار را داشته باشیم از این رو ما هم در بهداشت و درمان به منظور حفظ صیانت از سلامت رای دهندگان پای کار هستیم.

منصوری یادآور شد: با توجه به اینکه هنوز شمار اندکی از مردم واکسینه شده و دوز نوبت اول را دریافت کرده‌اند لذا هنوز ایمنی لازم ایجاد نشده بنابراین از تمام رای دهندگان می‌خواهیم در مراجعه به شعب اخذ رای استفاده از ماسک، رعایت شیوه نامه بهداشتی و رعایت فاصله ۲ متری در صف ها را توجه کنند.

وی گفت: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در قصرشیرین ۹۹۵ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۲۸ نفر فوت کردند.

سیزدهمین دوره  انتخابات ریاسیت جمهوری و ششمین دوره شهر و روستا امروز جمعه ۲۸ خرداد در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور درحال برگزاری است.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha