استاندار اصفهان: انتخابات صدای ملت و جشن دموکراسی است

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: انتخابات، صدای ملت و جشن دموکراسی است و مردم با حضور در پای صندوق های رای سرنوشت خود را رقم می زنند.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز جمعه در ستاد انتخابات استان در استانداری اصفهان افزود: از مردم اصفهان دعوت می کنم تا با مشارکت در انتخابات امروز ۲۸ خرداد صحنه های زیبایی را خلق کنند.

وی با تاکید بر اینکه امروز به یاد ماندنی و پر از انگیزه و امید خواهد بود، اظهار داشت: همه مردم کشور از اصفهان انتظار دارند که در انتخابات امروز مانند سایر رویدادهای انقلاب اسلامی، پیشگامی و پیشقدمی خود را حفظ کنند.

رضایی با اشاره به اینکه اصفهان در دوران انقلاب بیشترین شهید را نسبت به جمعیت خود داشته است، گفت: در دوران کرونا با اینکه جمعیت بالای سالمندان را داریم اما نسبت مرگ و میر کمتری در کشور داشتیم.

استاندار اصفهان با تاکید بر رعایت قانون و ضوابط در انتخابات امروز در همه شعبه های اخذ رای، اضافه کرد: لازم است همه اعضای ستاد انتخابات و فرمانداری های استان بر صیانت و امانتداری آرای مردم اهتمام داشته باشند.

وی با تشکر از عوامل اجرایی انتخابات و خبرنگاران، گفت: امید است امروز هم مردم اصفهان با حضور پر شور در انتخابات الگو باشند و صحنه های زیبایی را خلق کنند و به تصویر کشیده شود.

عباس مقتدایی عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان اصفهان نیز تاکید کرد که امروز با همه توان در جهت صیانت از حقوق مردم فعالیت داریم. 

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز شد.
شمار واجدان شرایط رای دادن در استان اصفهان در انتخابات پیشِ‌رو سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر است که یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۲۶ نفر از این رقم مربوط به شهرستان اصفهان است.
۷۹ هزار و ۳۳۰ هزار نفر از این رقم رای اولی خواهند بود که ۳۳ هزار و ۶۴۷ نفرشان مربوط به شهرستان اصفهان هستند.
تعداد کل شُعبه‌های اخذ رای در استان اصفهان سه هزار و ۴۶۷ شُعبه است که از این تعداد سه هزار و ۱۰۷ شُعبه بصورت ثابت و ۲۶۰ شُعبه بصورت سیار فعالیت می‌کنند.
۲ هزار و ۴۵۶ شُعبه شهری و  یک هزار و ۱۱ شُعبه روستایی در استان اصفهان وجود دارد.
انتخابات شوراهای شهر از ۵۹۱ کُرسی اصلی برخوردار است که ۲ هزار و ۳۵۷ نفر برای کسب آنها رقابت می‌کنند.
در شوراهای روستای استان نیز سه هزار و ۱۲۴ کُرسی اصلی وجود دارد که پنج هزار و ۹۹۳ نفر در رقابت نهایی برای کسب آنها حضور دارند.
 استان اصفهان با ۲۴ شهرستان، ۱۱۱ شهر، ۵۲ بخش و ۱۳۲ دهستان، پنج میلیون و ۳۸۶ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha