استاندار یزد: انتخابات فصل اراده و آگاهی مردم برای تعیین سرنوشت است

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: انتخابات، فصل مشترکی از اراده و آگاهی مردم برای مشارکت در عرصه تعیین سرنوشت خویش و آینده ایران سربلند است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری یزد محمدعلی طالبی در پیامی برای مردم استان نوشت: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز آغاز شد و  خادمان شما در مجموعه دولت استان ماه هاست که در تدارک برگزاری این انتخابات هستند تا نظر مردم آنچنان که هست انعکاس یابد.

وی  اظهارکرد: ما در مقاطع مختلف در کنار هم بودیم و مسیری را که گاه هموار و گاه سنگلاخ بود با هم پیمودیم تا آنچه را به صلاح کشور، جامعه و شهر و استان‌ می‌دانیم محقق کنیم و حالا در منزل‌گهی یگر فرصت داریم تا دست در دست هم، گام استوار دیگری در جهت خیر و صلاح کشور برداریم.
به گفته طالبی با وجود برخی ناخرسندی‌ها که عزم بسیاری را از همراهی در این راه کند کرد، از همه افراد جامعه دعوت می‌کنم تا حق خود در تعیین مسیر آینده را فرو نگذارند ، تلاش و دانش خود را به کار گیرند تا بهترین احوال برای این کشور رقم بخورد. 
استاندار یزد در ادامه پیام خود تاکید کرد :همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و سرنوشت مشترکی داریم،سعادت و سلامت‌مان در گرو سعادت و سلامت یکدیگر است و هیچکدام نمی‌توانیم به تنهایی و بی‌توجه به سرنوشت دیگری سعادتمند و کامیاب شویم.

وی اضافه کرد: پس برای زندگی بهتر نسل‌های آینده، برای امنیت بالاتر ایران امروز، برای رفاه گسترده‌تر ساکنان این کشور و برای ایفای بیشتر حقوق همه ایرانیان و همه یزدی‌ها دوباره تصمیم بگیریم تا کشور در مسیری بهتر گام بردارد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و تیره‌های عشایری امروز ۲۸ خردادماه جاری همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در استان یزد  از ساعت هفت صبح آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه دارد.

 یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند و از مجموع جمعیت استان حدود ۹ هزار نفر عشایر هستند.

در یزد  ۲۴ شورای شهر و ۳۹۷ شورای روستایی وجود دارد که ۲۳ شورای آن پنج عضو دارد و در هریک از ۳۷۴ شورا هم سه  نفر عضو هستند.

حدود ۲۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات با ستاد یادشده همکاری دارند  و در این دوره از انتخابات ۷۳۳ هزار نفر در استان یزد واجد شرایط حق رای هستند. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha