شمار رای دهندگان در خراسان رضوی از ۲.۲ میلیون نفر فراتر رفت

مشهد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه جمعه شب ۲ میلیون و ۲۲۳ هزار نفر از جمعیت این استان در انتخابات شرکت کردند.

محمدعلی نبی‌پور در جمع خبرنگاران افزود: مشکلی بابت ادامه فرایند انتخابات در استان خراسان رضوی وجود ندارد و کماکان رای گیری در حال انجام است.

استاندار خراسان رضوی نیز پیشتر اعلام کرد: انتخابات در تمامی شعب استان تا ساعت ۲۴ ادامه دارد و پس از آن نیز در صورت پیشنهاد استان و ستاد انتخابات با تصویب وزیر کشور تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه قابل تمدید خواهد بود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،  دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز (جمعه) در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی در حال برگزاری است.

در مجموع  ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا به رقابت می پردازند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نیز در حال رقابت برای تعیین جایگاه یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.

خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha