رای گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در ترکیه آغاز شد

ایرنا- آنکارا- رای گیری برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران برای ایرانیان مقیم ترکیه، در شهرهای مختلف این کشور از ساعت هشت صبح روز جمعه به وقت محلی آغاز شد.

به گزارش ایرنا از آنکارا،  سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در این دوره از انتخابات برای تسهیل در حضور گسترده ایرانیان مقیم ترکیه در حوزه های انتخاباتی برنامه هایی متفاوت از دوره های قبل تدارک دیده است

به گفته مسوولین سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، همزمان با سراسر کشورمان و نمایندگی های کشورمان در جهان، انتخابات در هفت شعبه رأی گیری در مناطق مختلف ترکیه برگزار می شود و در این دوره از انتخابات برای اخذ رای از ایرانیان مقیم ترکیه، یک صندوق در محل سفارت کشورمان در آنکارا ، دو صندوق در استانبول، یک صندوق در ترابوزان، یک صندوق در ارزروم، یک صندوق در ازمیر و یک صندوق سیار نیز در آنتالیا برای تسهیل در اخذ رای هموطنان مقیم جنوب ترکیه، تدارک دیده شده است.

به گفته این مسوولین سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح تا شش بعدازظهر به وقت محلی، روز جمعه ۲۸ خرداد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

سفارت ایران در آنکارا روز گذشته نیز با صدور اطلاعیه ای لیست نهایی پنچ نفره نامزدهای نهایی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوی اسلامی ایران، به ترتیب حروف الفبا را اعلام کرد و از هموطنان دعوت کرد برای ایجاد آینده ای درخشان برای سرزمین مادری و تقویت اقتدار و امنیت ملی کشور در این انتخابات حضور و مشارکت فعال داشته باشند.

محمد فرازمند سفیر کشورمان در آنکارا نیز در پیامی ویدیویی که در شبکه های اجتماعی پخش شد رای دادن را حق دمکراتیک هر شهروند ایرانی خواند و از هموطنان ایرانی خواست در انتخابات شرکت و از این حق خود استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha