انتخابات یکی از بهترین نمادهای جمهوریت در ایران است

کاشان - ایرنا - رییس هیات نظارت بر انتخابات رییس‌جمهوری در کاشان با تاکید بر اینکه انتخابات یکی از بهترین نمادهای جمهوریت در نظام جمهوری اسلامی است، گفت: اگر فردی در این رویداد مهم شرکت نکند حق انتخاب را برای رقم زدن آینده خودش سلب کرده‌ است.

حجت‌الاسلام مهدی بصیرتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نزدیک ۴۲ انتخابات پس از گذشت ۴۲ سال عمر انقلاب اسلامی یعنی میانگین سالانه یک انتخابات برگزار شده است که نشان از اهمیت رای مردم در نظام جمهوری اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه مدل و محور این نظام و انقلابی که امام خمینی(ره) بنا کردند رای مردم است اظهار داشت: مردم همواره در این نظام مناصب را مستقیم و غیر مستقیم انتخاب می‌کنند.

رییس دفتر شورای نظارت و بازرسی شورای نگهبان در کاشان با بیان اینکه رییس جمهوری یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها با رای مستقیم مردم است، گفت: زندگی مردم به‌صورت عملی با این پُست عجین شده و تعیین می‌کند که در چهار سال آینده زندگی مردم چگونه باشد.

حجت‌الاسلام مهدی بصیرتی تصریح کرد: اگر چه وجود مشکل‌های معیشتی شاید مردم را بی‌انگیزه و دچار این احساس کرده که حضورشان اثری ندارد اما این تصور اشتباه برای شرکت نکردن عامل ضرر دوباره به خود این افراد و مردم است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت نکردن فردی در انتخابات مساوی با گرفتن حق انتخاب برای سرنوشت آینده‌اش است، افزود: وقتی فرد قصد شرکت و تلاشی برای شناخت ندارد حق انتخاب را از خود می‌گیرد و عامل انتخاب رییس جمهوری می‌شود که برنامه‌هایش زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات رییس جمهوری در کاشان با یادآوری اینکه در صورت رای دادن یا ندادن افراد ناراضی رییس جمهوری انتخاب می‌شود اما ۲ اتفاق می‌افتد، اضافه کرد: نخست اینکه انتخاب رییس جمهوری اسلامی ایران با رای پایین عامل کاهش اقتدار رییس جمهوری کشورمان در جهان و تحت الشعاع قراردادن فعالیت مبارزاتی ما با استکبار  می‌شود و دوم اینکه با شرکت نکردن حق رای را برای بررسی اینکه چه رییس جمهوری برای آینده‌اش بهتر است از خود گرفته ‌است، از این رو شخصی می‌آید که شاید به درد او نخورد و انتخاب او نباشد.

حجت‌الاسلام بصیرتی گفت: قهر کردن با انتخابات مانند حکایت فردی است که در روزنامه خواند سیگار نکشید و گفت از فردا دیگر روزنامه نمی‌خوانم؛ آیا این اقدام و تفکر منطقی است؟

وی ادامه داد: درست است وقوع اتفاقاتی در سال‌های اخیر عامل گرفتاری و سختی وضعیت مردم برای معیشت و بی‌انگیزگی شرکت در انتخابات شده است اما راه حل مشکل قهر کردن نیست، بلکه باید فعال و پرشور به صحنه بیایید تا با انتخاب صحیح فردی که درد مردم را می‌فهمد آینده‌ای روشن‌تر و پر امیدتر را برای ایران رقم بزنید.

انتخابات ۲۸ خرداد ماه رییس جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸۱ شعبه اخذ رای شهرستان کاشان برگزار می‌شود.

در این شعبه‌ها ۲۶۳ صندوق ثابت مستقر است و ۱۸ صندوق سیار نیز در سرتاسر شهرستان کاشان برای انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هفت امروز جمعه آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha