۲۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲:۲۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84371626
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۷۸ میلیون نفر رسید

تهران- ایرنا- گزارش‌ مراکز رسمی نشان می‌دهد، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا بامداد جمعه به ۱۷۸ میلیون و ۴۰هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورلد میتِرز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۵۶۲ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در هند که در چند روز گذشته شاهد بیشترین تلفات جهانی بوده است، ۶۲ هزار و ۴۰۹ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و یک هزار و ۳۱۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در هند به ۲۹ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۹۶۴ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۳۸۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در هند ۲۸ میلیون و ۵۷۳ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورلد میتِرز، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

با ساخت واکسن های مختلف کرونا توسط کشورها، تا کنون ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سطح جهانی توزیع شده است.

چین با توزیع بیش از ۸۹۲ میلیون و ۷۷۰ هزار دوز واکسن کرونا و آمریکا با ۳۰۹ میلیون و ۳۲۰ هزار دوز به ترتیب رتبه اول و دوم بیشترین توزیع واکسن کرونا در جهان را دارند.

تخمین زده می شود که هند تا کنون ۲۵۴ میلیون، برزیل ۷۸ میلیون، انگلیس ۷۱ میلیون، آلمان ۶۰ میلیون، فرانسه ۴۴ میلیون، ایتالیا ۴۲ میلیون و مکزیک ۳۶ میلیون دوز واکسن توزیع کرده باشند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha