۳۰۰ خبرنگار و عکاس، انتخابات ۱۴۰۰ را در قزوین ثبت و ضبط می‌کنند

قزوین- ایرنا-رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۳۰۰ خبرنگار و عکاس قزوینی امروز جمعه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان ثبت و ضبط می‌کنند.

سید حسین بی نیاز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:انتخابات سال ۱۴۰۰ به دلیل بازتاب بالای آن در سطح ملی و بین المللی به عنوان مهمترین رویداد سیاسی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی اظهار داشت :کارت های شناسایی صادر شده در واقع ارائه مجوزی برای تهیه خبر، گزارش و عکس از حوزه‌های اخذ رای و همچنین مجوز ورود به شهرستان‌های استان در صورت تقاضا برای پوشش خبری در روز رای گیری است.
بی نیاز با بیان اینکه همه امکانات برای انعکاس مطلوب اخبار انتخابات فراهم شده است و هیچ مشکل و مانعی در این زمینه وجود ندارد، افزود: برای همه این افراد کارت خبرنگاری و عکاسی صادر شده است تا بتوانند در شعبه‌های اخذ رای حضور داشته باشند.
این مسوول تصریح کرد: از مجموع ۳۰۰ کارت صادر شده، ۷۵ کارت مربوط به خبرنگاران و عکاسان نشریات و خبرگزاری های استان هستند.
وی اضافه کرد: همچنین برای ۱۱۵ تن از عوامل خبری صداوسیما شامل خبرنگار، گزارشگر، صدابردار و تصویربردار نیز کارت پوشش خبری انتخابات از سوی ستاد انتخابات استان قزوین صادر شده است  و ۱۱۰ نفر نیز خبرنگار و گزارشگر افتخاری صداو سیما در سطح استان هستند.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان قزوین تاکید کرد: رسانه ها در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی نقش بسزایی دارند و تلاش اصحاب رسانه و خبرنگاران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ستودنی است.

۳۰۰ خبرنگار و عکاس، انتخابات ۱۴۰۰ را در قزوین ثبت و ضبط می‌کنند
وی تاکید کرد: امسال فضای انتخاباتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها و محدود بودن جلسات انتخاباتی و تبلیغاتی بسیار سخت تر از گذشته بود به همین دلیل کمیته اطلاع رسانی استان بیشتر برنامه های خود را در فضای مجازی دنبال کرد.
استان قزوین دارای  ۹۴۵ هزار و سه نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
۹۶۴ داوطلب در ۲۸ شهر استان قزوین در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی با هم به رقابت می‌پردازند که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها نیز زن هستند.
استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز در سراسر کشور آغاز می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha