کاپیتان طلا گرفت، جمع مدال‌های ایران به ۱۲ رسید

تهران- ایرنا- در پایان دومین روز از بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، یک مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز توسط هوگوپوشان کشورمان کسب شد تا جمع مدال‌های ایران به عدد ۱۲ برسد.

به گزارش ایرنا، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ – لبنان با حضور ۱۸۹ تکواندوکار از ۲۱ کشور از روز گذشته (چهارشنبه – ۲۶خردادماه) در سالن "نوهاد نوفال" بیروت آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

امروز (پنجشنبه - ۲۷ خردادماه) و در روز دوم این رویداد، مبارزات اوزان ۵۸-، ۷۴- و ۸۷+ کیلوگرم مردان و ۴۹-، ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم گروه زنان برگزار شد که آرمین هادی پور (۵۸- کیوگرم)، امیرمحمد بخشی (۷۴- کیلوگرم)، سجاد مردانی (۸۷+ کیلوگرم)، پریسا جوادی (۶۲- کیلوگرم) و زهرا پوراسماعیل (۷۳+ کیلوگرم) ملی پوشان تکواندو کشورمان بودند که به مصاف حریفان خود رفتند. همچنین مهدی جلالی (۷۴- کیلوگرم) و نفیسه رنگرززاده (۷۳+ کیلوگرم) نیز که سهمیه حضور در این مسابقات را داشتند، دیگر نمایندگان ایران بودند.

مردانی بر سکوی نخست آسیا ایستاد، .بخشی نایب قهرمان شد و هادی‌پور، جوادی، پوراسماعیل و جلالی به مدال برنز رسید اما رنگرززاده از کسب مدال بازماند.

روز گذشته (چهارشنبه) در پایان رقابت های روز نخست، نگار اسماعیلی موفق شد بر سکوی قهرمانی بایستد؛ حسین لطفی نایب قهرمان شد و ۴ مدال برنز نیز توسط غزل سلطانی، ناهید کیانی، فرشته خزایی و زینب اسماعیلی بدست آمد.

اما فردا (جمعه - ۲۸ خردادماه) و در روز پایانی، رقابت های اوزان ۶۳- و ۸۰- کیلوگرم گروه مردان و ۶۷- کیلوگرم گروه زنان پیگیری خواهد شد. سروش احمدی (۶۳- کیلوگرم)، مهران برخورداری (۸۰- کیلوگرم) و ملیکا میرحسینی (۶۷- کیلوگرم) به عنوان نمایندگان تیم ملی در این روز بر روی شیاپ چانگ می‌روند. سینا بهرامی (۶۳- کیلوگرم) و یلدا ولی نژاد (۶۷- کیلوگرم) نیز از طریق کسب سهمیه جواز حضور در این مسابقات را داشتند که در این روز رو در روی رقبایشان قرار می گیرند.

هدایت تیم ملی مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.  مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی بانوان است و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان تیم هستند.

مسابقات قهرمانی آسیا ۴G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha