رای ندادن یعنی رای به این‌که دشمن نگاه چپ به ایران کند

تهران- ایرنا- امام جمعه شهر قدس تاکید کرد: افرادی که می‌خواهند در انتخابات شرکت نکنند بدانند رای ندادن هم نوعی رای دادن است؛ رای دادن به این‌که دشمن نگاه چپ به کشور داشته باشه و وضع موجود و ناراحتی مردم تکرار شود.

حجت الاسلام "رضا جوکار" روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: مردم سیاسی هستند چون سیاست مثل هوا در فضای جامعه است. آنان که می‌گویند "ما سیاسی نیستیم" هم در واقع یک موضع‌گیری سیاسی و یک جمله سیاسی گفته‌اند.

وی با تاکید بر آن‌که ملت ایران بسیار با بصیرت و آگاه هستند، افزود: اگر مردم سیاسی نبودند انقلاب اسلامی را به ثمر نمی‌رساندند، از امام پیروی نمی‌کردند، دفاع مقدس را مدیریت نمی‌کردند و پای انقلاب نمی‌ایستادند.

جوکار اضافه کرد: نقش مردم اصلی‌ترین و اساسی‌ترین نقش کشور و در انتخابات است چرا که حضور آنان پشتوانه اصلی نظام است.

امام جمعه شهر قدس اظهار داشت: انقلاب ما مردمی بود و همچنان مردم آن را حفظ می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در برابر دشمنان نظامی قوی داشته باشیم، باید مردم در صحنه باشند تا مشخص شود در جمهوری اسلامی، جمهوریت و اسلامیت دو رکن جدایی‌ناپذیرند.

جوکار ادامه داد: حضور حداکثری مردم باعث اقتدار ایران در برابر دشمنان و مصنویت‌بخشی به نظام می‌شود. همچنین یک تکلیف دینی، وظیفه ملی و حق شخصی برای تعیین سرنوشتشان است.

وی با اشاره به انتخاب رئیس جمهوری اصلح بنا بر بیانات معمار کبیر انقلاب و رهبر معظم انقلاب گفت: مهم‌ترین شاخصه انقلابی‌گری است؛ ما نیازمند یک تحول در نظام مدیریتی کشور هستیم و رئیس جمهوری آینده باید اهل تحول در عرصه‌های مختلف باشد.

امام جمعه شهر قدس تصریح کرد: اگر منتخب مردم دارای روحیه انقلابی باشد تحول نیز تحولی انقلابی خواهد بود؛ ما نیازمند راهبرد توحیدی و دیپلماسی توحیدی هستیم که پشتوانه آن اندیشه توحیدی است.

وی ادامه داد: نامزدی اصلح است که متعهد، متخصص، برنامه‌گرا، متدین، جوان‌گرا، دارای ایمان عمیقی به پرودگار و به ظرفیت‌های داخلی کشور و مردم داشته و دارای روحیه خدمت به مردم و ساده‌زیستی باشد.

جوکار تاکید کرد: رئیس جمهوری آینده باید به حل شدن مشکلات اعتقاد داشته باشد نه آن‌که تا دشمن نخواهد مشکلات حل نمی‌شود؛ در واقع باید استکبارستیز باشد.

امام جمعه شهر قدس با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان داشت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها سکونت اعضای شورا در منطقه است؛ چرا که از مشکلات استان، مدیران ترددی هستند که بنده از استاندار هم پیگیری کردم اما او نیز نتوانست با این پدیده مقابله کند، برای مثال در قدس فقط امام جمعه ساکن است.

وی ادامه داد: مسئولی که در منطقه حضور داشته باشد می‌تواند بر شناخت مشکلات مسلط باشد و درد مردم را بداند. همچنین در جلسات و مجامع کنار مردم حضور داشته باشد.

جوکار تاکید کرد: مردم براساس مسائل حزبی و قومی نمایندگان خود در شورا را انتخاب نکنند و دقت داشته باشند فردی که دارای روحیه جهادی، انقلابی و پاکدست است و در ۲ کلام متعهد و متخصص است می‌تواند نامزد اصلح باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به نقش امام جمعه در انتخابات اشاره داشت: امام جمعه باید بی‌طرف باشد. ما طرفدار اصل انتخابات و مشارکت حداکثری مردم هستیم.

امام جمعه قدس ابراز داشت: همه گرایش‌های سیاسی و قومی قبیله‌ای در نماز جمعه شرکت می‌کنند لذا امام جمعه بی‌طرف است. ما به مردم مصداق معرفی نمی‌کنیم بلکه معیار معرفی می‌کنیم و شهروندان تطبیق می‌دهند.

شهرستان قدس در غرب پایتخت و در همسایگی استان البز قرار دارد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha