فرماندار مراغه: تحول در حوزه سلامت نگین افتخارات دولت است

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: تحول در حوزه سلامت نگین افتخارات دولت تدبیر و امید است و با وجود تمامی تحریمها به خصوص تحریم واکسن کرونا، با خوداتکایی و تلاش مجموعه بهداشت و درمان شاهد تحولات اساسی در کشور هستیم.

سیدعلی موسوی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه که با حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار شد، اظهار داشت: مراغه نیز در این دولت به قطب سلامت جنوب استان‌های آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی تبدیل شده و ضروری است با توجه به ظرفیت‌های وزارت بهداشت و درمان و پتاسیل‌های شهرستان دانشکده علوم پزشکی مراغه به دانشگاه ارتقا یابد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در سه بیمارستان شهرستان ۴۵۰ تخت بیمارستانی موجود است و ساخت بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی، ۹۶ تختخوابی بخش خصوصی و ساخت مراکز شیمی درمانی و رادیولوژی می‌تواند در ارتقای بخش درمان این شهرستان نقش بسزایی ایفا کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۶۰ نفر هیات علمی، ۱۱۰ نفر متخصص و ده‌ها فوق تخصص و یک‌هزار دانشجو زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی مراغه هستند و ظرفیت ایجاد رشته‌های پزشکی و تحول در حوزه بهداشت، درمان و آموزش در این شهرستان بسیار بالاست.

وی ادامه داد: از همان روزهای نخست شیوع کرونا مراکز درمانی مراغه علاوه بر شهرستان به بیماران دیگر شهرستان‌ها خدمات ارایه می‌کنند و این روند همچنان نیز ادامه دارد.

بیشترین بستری بیماران کووید ۱۹ در مراغه ۱۶۰ نفر بوده است

فرماندار مراغه: تحول در حوزه سلامت نگین افتخارات دولت است
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این جلسه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در پیک‌های مختلف بیشترین تعداد بستری در بخش ۱۶۰ بیمار و ۳۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بوده است.

اصغر تنومند اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰ بیمار در بخش بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه بستری هستند و آرامش نسبی را شاهد هستیم.

به گفته وی از ابتدای شیوع کرونا ویروس در شهرستان مراغه ۴۵ هزار آزمایش «پی سی آر» و تست سریع انجام داده‌اند و نتیجه ۳۱ درصد آنها مثبت اعلام شده است.

تنومند افزود: همچنین در مجموع ۸۰۲ بیمار مثبت و مشکوک به کرونا از ابتدای شیوع تا امروز در شهرستان فوت شده‌اند که ۵۴۳ فوتی‌ها با تست مثبت کرونا بوده است.

به گفته رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه این شهرستان در ارائه خدمات و رهگیری بیماری کرونا نسبت به متوسط کشوری در شرایط مطلوبی قرار دارد.

«تنومند» به آخرین وضعیت واکسناسیون در مراغه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در نوبت اول ۱۳ هزار و ۴۸۰ واکسن و در نوبت دوم ۲ هزار و ۵۲۲ واکسن تزریق شده که در مجموع واکسن تزریق شده بیش از ۱۶ هزار دوز است.

به گفته وی هفته آینده واکسن داخلی و اسپوتنیک به مراغه خواهد رسید.

مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد و وضعیت کرونایی شهرستان طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت و درمان نارنجی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha