۳۸۴۴ شعبه اخذ رأی درانتظار سه میلیون و ۵۸۴ هزار مردم استان فارس

شیراز- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: افزون بر سه میلیون و ۵۸۴ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند و سه هزار و ۸۴۴ شعبه اخذ رأی به همین منظور پیش‌بینی شده است.

سید احمد احمدی زاده، جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد واجدان شرایط رأی در استان فارس، ۸۰ هزار و ۴۳ نفر رای اولی هستند.
معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت:  از مجموع کل واجدین شرایط یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۲۵۹ نفر مربوط به شهرستان شیراز است و همچنین از این تعداد نیز ۲۶ هزار و ۸۶۰ نفر رای اولی هستند.

پیش‌بینی سه هزار و ۸۴۴ شعبه رای گیری
احمدی‌زاده، تعداد شعب رای گیری در نظر گرفته شده برای انتخابات ۲۸ خردادماه را سه هزار و ۸۴۴ شعبه برشمرد و گفت: این تعداد شامل یک هزار و ۹۹۶ شعبه ثابت شهری و ۷۲ شعبه سیار شهری و همچنین ۸۰۶ شعبه ثابت روستایی و ۹۷۰ شعبه سیار روستایی می‌شود.
وی، با اشاره به وجود ۱۱۵ شهر در استان فارس گفت: در مرحله ثبت نام انتخابات شورای شهر تمام شهرهای فارس از نظر تعداد داوطلب به حد نصاب رسید اما در مراحل بعد اعم از انصراف و بررسی صلاحیت‌ها سه شهر به حد نصاب نرسید و بنابراین انتخابات شوراهای اسلامی در ۱۱۲ شهر برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات فارس افزود: همچنین در استان ۲ هزار و ۳۰۰ روستا و ۲۶۶ تیره عشایری داریم که در برخی روستاها نیز با توجه به انصراف و عدم استقبال تعداد داوطلبان به حد نصاب نرسید و بنابراین انتخابات شورای روستایی در این روستاها نیز برگزار نخواهد شد.

افزایش ۲۲ درصدی تعداد شعب رای گیری در شهرستان شیراز
احمدی‌زاده گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با هدف حفظ سلامت شهروندان، در این انتخابات شاهد افزایش ۲۲ درصدی تعداد شعب رای گیری در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز هستیم.
وی بیان کرد: بر همین اساس، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۸۳۲ شعبه اخذ رای برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: در حوزه انتخابیه شیراز، ۴۲۰ داوطلب انتخابات شوراها به رقابت خواهند پرداخت که این در صورت انصراف داوطلبان تغییر خواهد کرد.
احمدی‌زاده افزود: در مجموع در حوزه شورای شهر در استان ۹۷۳ کرسی داریم که ۶۰۳ کرسی اصلی و ۳۷۰ کرسی نیز علی البدل است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: در حوزه روستایی هم از مجموع ۱۳ هزار و ۳۵۴ کرسی اصلی و علی البدل، هشت هزار و ۶۲ کرسی اصلی و پنج هزار و ۲۹۲ کرسی نیز علی البدل است.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: با توجه به اقدامات و کوشش‌های انجام شده در جهت برگزاری انتخابات در این استان، هم‌اینک آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی سالم، امن و پرشور در فارس از هر نظر وجود دارد.
وی اظهار داشت: حدود ۹۰ هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات در استان خواهند بود که شامل نیروهای اجرایی، حفاظتی، نظارت و بازرسی می‌شود.
وی افزود: انتخابات شوراها در شهر شیراز به شکل تمام الکترونیک برگزار می‌شود و شهر صدرا هم به دلیل حساسیت‌هایی که به واسطه اتفاقات انتخابات گذشته وجود دارد در حوزه نظارت دقیق بر روند اجرای انتخابات و پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در تمام مراحل قبل، حین و بعد از انتخابات به شکل ویژه دیده شده است.
او گفت: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ساعت هفت صبح روز جمعه ۲۸ خردادماه جاری همزمان با سراسر کشور در استان فارس آغاز شد و مدت زمان برگزاری آن نیز ۱۰ ساعت خواهد بود.
وی اظهارداشت : در صورت نیاز به تمدید انتخابات، استانداران تقاضای خود را به وزارت کشور اعلام می‌کنند و با موافقت وزیر کشور انتخابات تمدید خواهد شد.
احمدی‌زاده افزود: در این دوره از انتخابات امکان تمدید انتخابات تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه وجود دارد.
 انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha