مردم بروجرد آمدند برای خلق حماسه‌ای دیگر

بروجرد - ایرنا - مردم همیشه در صحنه بروجرد آمدند تا بار دیگر ثابت کنند که پای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و می‌خواهند با حضور خود دشمنان را ناامید و مایوس نمایند.

به گزارش ایرنا امروز حماسه ای دیگر خلق می شود، خروش مردم ایران برای حضور در انتخابات در سراسر وطن نشان دهنده وفاداری به نظام است که این حضور جواب دندان شکنی به دشمنان است که می‌خواستند با دلسرد کردن مردم، حضور آنها را در انتخابات کمرنگ کنند.

مردم بروجرد از دقایق اولیه شروع رای‌ گیری در پای صندوق‌های رای حضور یافته‌ و بار دیگر وفاداری خود را به انقلاب و نظام ثابت کرده‌اند، این حضور گسترده در همه شعب اخذ رای بی نظیر است.

صحنه هایی همچون انتخابات موجب اقتدار و عزت ایران شده که مردم نشان دادند که در همه عرصه ها حضور دارند و هر بار این حضور گسترده تر برگزار می‌شود.

حفظ و پاسداری از ارزش های نظام اسلامی با حضور در انتخابات محقق می شود امروز مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه بروجرد با حضور پرشور و انتخاب آگاهانه بار دیگر صلابت را به نمایش گذاشتند.

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: در این دوره از انتخابات ۲۶۲ شعبه اخذ رای برای این شهرستان در نظر گرفته شده که ۲۲۵شعبه در شهر بروجرد و ۳۷شعبه در اشترینان است.

احمد گودرزیان ادامه داد: حضور حداکثری رای اولی‌ها در انتخابات و سهیم شدن در سرنوشت کشورشان نشان از بلوغ سیاسی و پایبندی به ارزش‌ها دارد، بیش از چهار هزار و ۲۰۰ رای اولی امروز در انتخابات بلوغ سیاسی خود را جشن می گیرند.

وی افزود: در برگزاری این انتخابات بیش از پنج هزارو ۵۰۰ عوامل اجرایی مشارکت دارند و شعبه ای سیار آرای بیماران بستری در مراکز درمانی و مبتلایان به کرونا را جمع‌آوری می‌کند.

وی مجموع نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد را ۱۴۶ نامزد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۲ نامزد زن هستند و ۲۳ شعبه برای اخذ آرای بانوان در سطح شهرستان پیش بینی شده است.

فرماندار بروجرد اظهار داشت: در نظام مردم‌سالار دینی ایران، انتخابات به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین صحنه حضور مردم برای تعیین سرنوشت و چگونگی اداره کشور شناخته می‌شود، طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی، اداره کشور ایران با اتکا به آرای عمومی از طریق انتخابات است.

امام جمعه بروجرد گفت: حضور در انتخابات و رای دادن برای ملت ایران یک حق است که مردم می‌توانند در سرنوشت کشور خود دخالت نمایند.

حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حضور گسترده مردم در انتخابات محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه حضور در انتخابات یک حق و تکلیف شرعی است، بیان کرد: مقام معظم رهبری این حضور را یک تکلیف عنوان فرمودند و همه ما باید در انتخابات حضور داشته باشیم.

امام جمعه بروجرد اضافه کرد: امروز حضور گسترده مردم در انتخابات، کسانی که مخالف حضور مردم در انتخابات هستند مانند استکبارجهانی، صهیونست ها، سلطنت طلب‌ها و منافقان ناامید و مایوس هستند و دوباره از ملت ایران شکست خوردند.

وی ادامه داد: ملت ایران با حضور خود در انتخابات راه شهدا را ادامه می دهند، امروز دشمن و قاتلان شهید سلیمانی می گویند که در انتخابات شرکت نکنیم و اگر شرکت نکنیم در واقع پاسخ مثبت به دشمنان داده ایم، ملت ایران با شرکت گسترده خود ثابت کردند که ادامه دادن راه شهدا برای ما اهمیت دارد.

وی اظهار داشت: امروز ملت ایران ایران برعکس صحبت های دشمن عمل کرد، حضور باشکوه ملت ایران توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به این که آرای مردم پشتوانه محکمی برای رییس جمهور است، گفت: اگر آرای رییس جمهور کم باشد احساس قدرت نمی کند پس باید همه در انتخابات شرکت کنیم تا رییس جمهور با بیشترین آرای مردمی انتخاب شود و با این پشتوانه قوی کار خود را آغاز کند.

امام جمعه بروجرد افزود: مردم توجه داشته باشند که در بین نامزدهای ریاست جمهوری فرد اصلح و در بین نامزدهای شوراهای شهر و روستا، بهترین افراد را که صداقت در گفتار دارد و دارای برنامه هستند انتخاب کنند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در بروجرد گفت:  هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری با اجرای دقیق قانون از آرای مردم صیانت می کند زیرا برگزاری انتخابات سالم و پر شور، هدف اصلی دفتر نظارت بر انتخابات است.

لهراسب چهار محالی افزود: با هدف آسایش و رفاه مردم عزیز و جلوگیری از تجمع رای دهندگان و با تصویب مسوولان هیات اجرایی و نظارت شعب اخذ رای ۱۰ درصد افزایش یافته که این مهم برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و امنیت روانی شهروندان در روز رای گیری موثر است.

وی اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب هرکس ایران اسلامی را دوست دارد باید در انتخابات شرکت کند زیرا امنیت و اقتدار ایران اسلامی در گرو حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو است.

رییس هیات نظارت بر انتخابات بروجرد گفت: امروز نظام مقدس اسلامی امنیت کشور را حفظ کرده، پیشرفت کشور با سرعت در حال انجام است و اینها که دیگر قابل انکار نیست، پس وارد این میدان باید شد و برای عزت بخشیدن به ایران و ایرانی، برای استمرار امنیت ملی، برای تضمین پیشرفتی که از اول انقلاب شروع شده و تا امروز بی‌وقفه پیش رفته باید در انتخابات شرکت کرد.

چهار محالی افزود: دشمنان داخلی و خارجی کمین کرده‌اند که با دلسرد کردن مردم در عرصه‌ی انتخابات یا با تحریم و یا سست‌کردنِ این مهم یک مچ‌گیری از نظام جمهوری اسلامی بکنند، ملت با بصیرت ایران اسلامی امروز برگ زرین دیگری بر افتخارات این کشور اضافه خواهند کرد.

وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین امانت‌ها، مدیریت و مملکت داری است که باید به اهلش سپرده شود، باید خود مردم وارد میدان شوند و از بین داوطلبان یک نفر را انتخاب کنند و هرکسی منتخب مردم شد، رییس جمهور همه ملت ایران است.

وی با اشاره به تخلفات انتخابات گفت: بر اساس ماده ۷ قانون، شورای نگهبان در کلیه مراحل در صورت اثبات تخلف با ذکر دلیل نسبت به ابطال یا توقف انتخابات سراسر کشور و یا بعضی از مناطق اتخاذ تصمیم نموده و نظر خود را از طریق رسانه های همگانی اعلام می نماید و طبق ماده هشت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است و این نظارت عام و در تمام مراحل و در کلیه امور مربوطه به انتخابات جاری است .

وی اظهار داشت: طبق ماده ۳۴ قوه قضاییه یکی از شعب موجود هر حوزه قضایی در شهرستان را به منظور رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات و جرایم انتخاباتی اختصاص داده و هیچ شخص حقیقی و حقوقی حق استفاده از بیت المال را برای هیچ نامزدی را نخواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف با مدارک مستند به ستاد پیشگیری از تخلفات معرفی و پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: یکهزار و ۴۰۰ ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بروجرد نظارت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha