۲۷ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۳۳
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 84371299
۰ نفر

برچسب‌ها

بنیاد برکت پارسال ۳۶۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد
عکس تزئینی است.

شیراز - ایرنا- رئیس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: پارسال با اعطای تسهیلات بانکی این بنیاد، افزون بر ۱۲۰ هزار طرح در حدود هفت هزار و ۸۰۰ روستا و مناطق محروم کشور اجرا شد که ایجاد ۳۶۰ هزار شغل را در پی داشت.

به گزارش ایرنا، محمود عسکری آزاد در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان کازرون فارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداختی برای این تعداد شغل ایجاد شده رقمی افزون بر ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی یکی از ماموریت ها و رسالت های ذاتی این بنیاد را سرکشی از روستاها و شناسایی ظرفیت ها، مزیت ها و فرصت های شغلی در این مناطق دانست و گفت که سال گذشته حدود هشت هزار روستا مورد بازدید کارشناسان و مسئولان این نهاد قرار گرفت.

عسکری آزاد یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری کارشناسان و مسئولان این نهاد نیز در بیش از ۱۴ هزار روستا و منطقه محروم کشور حضور می یابند و فرصت های کار و اشتغال در این روستاها را نیز شناسایی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت های بنیاد برکت رسیدگی  و توسعه وضعیت رفاهی ، اقتصادی و آسایش روستائیان است ، گفت: هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات بانکی به روستاییان و متقاضیان از سوی این نهاد وجود ندارد.

رئیس هیات مدیره بنیاد برکت اظهار داشت: امسال بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است با ایجاد بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی از سوی این بنیاد در سطح روستاها برای حدود ۶۰۰ هزار نفر نیز شغل پایدار فراهم شود.

عسکری آزاد اضافه کرد: ایجاد اشتغال پایدار که یکی از اهداف مهم بنیاد برکت در روستاها است علاوه بر جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرزمینه رونق و آبادانی روستاها را نیز فراهم می کند که این مهم در دراز مدت نیز به کاهش بسیاری از آسیب ها و چالش های اجتماعی و فرهنگی در حاشیه شهرها منجر خواهد شد.

عسکری آزاد ادامه داد: هدف ما این است که مشاغل پایدار همچون کشاورزی، دامداری و کسب و کارهای خرد و زود بازده در روستاها شکل بگیرد تا جوانان و افراد فعال و جویای کار با کمترین هزینه مشغول بکار شوند.

مسئول اجرایی بنیاد برکت استان فارس نیز گفت: بیش از پنج هزار و ۱۰۰ طرح اشتغالزایی تاکنون در مناطق روستایی ۱۳ شهرستان استان از سوی این بنیاد اجرایی شده که برای ۱۶ هزار نفر نیز شغل ایجاد شده است.

سعید خدایاری افزود: امسال نیز ۱۱ شهرستان دیگر به عنوان شهرستان های هدف از سوی این بنیاد شناسایی شده که در همه این ۲۸ شهرستان و روستاهای هدف آنها طرح های اشتغالزایی اجرایی خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۶ هزار فرصت و طرح اشتغالزایی در این شهرستان ها و روستاهای هدف در استان فارس اجرایی و همچنین برای بیش از ۱۸ هزار نفر نیز شغل پایدار ایجاد شود.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha