انفجار دکل خط انتفال برق در عراق برق رسانی به این کشور را مختل کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه تامین برق با اولویت کشور انجام می شود، گفت: انفجار خط انتقال در عراق کار برق رسانی را مختل کرده است.

"مصطفی رجبی مشهدی " روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: اکنون به دلیل نیاز شدید داخل به تامین برق اولویت با برآورده کردن نیاز داخلی است.

وی ادامه داد: تبادل برق کشورمان با کشورهای همسایه از زمان اوج یافتن مصرف داخلی به شدت کاهش یافته تا بتوان نیازهای خودمان را تامین کنیم.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: در این زمینه حتی برای واردات برق از برخی کشور های همسایه نیز از جمله جمهوری آذربایجان اقدام شده است.

رجبی مشهدی ادامه داد: در عین حال انتقال برق از طریق دکلی که در اثر عملیات گروه های تروریستی عراق منفجرشده قطع شده و امکان انتفال از آن میسر نیست.

وی گفت: این حادثه در خاک عراق رخ داده و باتوجه به اینکه خارج از مرز ایران بوده هیچ آسیبی به تاسیسات ایرانی وارد نکرده است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: برآورد خسارت با طرف عراقی بوده و تعمیر و برقراری مجدد خط به عهده خودشان است.

به گزارش ایرنا، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین روز چهارشنبه از انفجار ۹ دکل برق به دست گروهی تروریستی خبر داد؛ اقدامی که بخش های وسیعی از سه استان صلاح الدین، کرکوک ونینوا را در تاریکی فرو برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha