اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر تیرماه افتتاح می‌شود

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از بهره‌برداری مرکز اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) تا یک‌ماه آینده خبر داد و گفت: این مرکز یکی از مجهزترین و بزرگترین اورژانس‌های غرب کشور و استان همدان است که تیرماه امسال در به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «احد آزادیخواه» روز پنجشنبه در بازدید از روند احداث و تجهیز اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر اظهار داشت: ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این اورژانس هزینه شده و حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای تجهیز این مرکز اختصاص داده شده است.

وی افزود: مرکز اورژانس ملایر در ۲ طبقه با زیربنای چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع احداث شده که طبقه اول شامل بخش‌هایی همچون آندوسکوپی، تریاژ، اتاق پذیرش، رادیولوژی، دندانپزشکی، آزمایشگاه و اتاق عمل است و دارای بیش از ۲۰ تخت برای بزرگسالان است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به دیگر تجهیزات این اورژانس همچون دستگاه سی.تی.اسکن، یونیت داندانپزشکی، اتاق عمل و اورولوژی اشاره و بیان کرد: اواخر سال گذشته در سفر معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ملایر، مقرر شد یک دستگاه سی.تی.اسکن ۱۶ اسلایس در اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر مستقر شود.

حجت الاسلام آزادیخواه ابراز امیدواری کرد: با افتتاح و راه‌اندازی مرکز اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر که یکی از مطالبات مهم مردم ملایر بود، حجم وسیعی از خدمات پزشکی و درمانی به بیماران و مراجعه‌کنندگان در این مرکز ارایه شود.

وی، رشد و توسعه حوزه بهداشت و درمان ملایر را طی سال‌های گذشته با حمایت دولت و پیگیری‌های انجام شده چشمگیر دانست و ادامه داد: بیمارستان امام حسین(ع) مرکز ترومای جنوب استان همدان است و علاوه بر شهرهای ملایر، نهاوند و تویسرکان به برخی شهرهای استان‌های همجوار نیز خدمات ارایه می‌دهد که در این راستا طی سال‌های اخیر تجهیزات خوبی برای این بیمارستان اخذ شد.

بیمارستان امام حسین(ع) ملایر دارای ۱۶۵ تخت فعال است و مجهز به دستگاه ام.آر.آی و سی.تی.سکن، سی.سی.یو و آی.سی.یو و دیگر بخش‌ها با تجهیزات کامل است و بیش از ۶۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در رشته‌های مختلف در این بیمارستان مشغول فعالیت هستند.

شهرستان ملایر دارای سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha