حضور در انتخابات ادای دین به خون شهدا است

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه حضور در انتخابات ادای دین به خون شهدا است گفت: انتخاب حق مردم است و ما نباید نسبت به حق سرنوشت ساز خود بی‌تفاوت باشیم و اجازه ندهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

حجت‌الاسلام «هادی عسگری» روز پنجشنبه در آستانه انتخابات ۲۸ خردادماه در گفت و گو با ایرنا؛ انقلاب اسلامی را امانتی گران بها دانست که با قطره قطره خون شهدای گرانقدر به دست آمده است و افزود: امروز حفاظت و صیانت از این امانت گران بها به تک تک ما ملت ایران سپرده شده که با شرکت در انتخابات از این دست آورد بزرگ محافظت کنیم.

او با بیان اینکه انتخابات سرنوشت ملت ما را حداقل برای چهار سال آینده رقم خواهد زد، گفت: هرکس علاقمند به اقتدار، آبادانی و سرافرازی ایران است باید حضور فعال در همه عرصه‌ها از جمله انتخابات داشته باشد، انتخاب حق مردم است و ما نباید نسبت به حق سرنوشت ساز خود بی تفاوت باشیم و اجازه ندهیم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

حجت الاسلام عسگری با اشاره به اینکه در مقطع حساس کنونی تمام سعی دشمنان و معاندان ایجاد فضای یأس، نومیدی و بی تفاوتی در بین آحاد مردم به ویژه جوانان است، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری بر لزوم هوشیاری و حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی برای مأیوس کردن دشمنان انقلاب را تاکید نمودند بر همه ما لازم و مبرهن است که با حضور گسترده پای صندوق های رای دشمنان کینه توز ایران اسلامی که در کمین نشسته‌اند تا شاهد کاهش مشارکت در انتخابات باشند را مأیوس‌تر از همیشه شکست دهیم.

وی بیان داشت: ملت ایران به خوبی نشان داده است که در بزنگاه های مهم به پیروی از امام (ره) و شهدا و گوش به فرمان ناخدای کشتی انقلاب است و تا این کشور از فرهنگ ایثار و شهادت بهره می گیرد، خواب دشمنان این سرزمین هیچگاه تعبیر نخواهد شد و تلاش آنان بی ثمر و مصداق آب در هاون کوبیدن خواهد بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با اشاره حضور گسترده مردم ایران در تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی گفت: فردا انشاءالله دنیا به چشم خود خواهیم دید که باوجود همه مشکلات چگونه خُرد و کلان این مرز و بوم فارغ از همه سلایق، تفکرات و گرایشات سیاسی و جناحی و فارغ از همه دغدغه ها و گله مندی ها در پای صندوق های رأی حاضر شده و با هر رأی خود خاری بر چشم دشمنان نظام فرو خواهند کرد.

حجت الاسلام عسگری در پایان تأکید کرد: برای به ثمر نشستن و استمرار انقلاب این ملت هزینه های سنگینی پرداخته است و یقینأ یاد و خاطره شهدا هرگز فراموش نخواهد شد و ملت بزرگ ایران اجازه نخواهد داد این خون های به ناحق ریخته شده پایمال شود و انشاء الله با حضور گرم خود مشت محکمی بر دهان دشمنان خواهد زد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور از ساعت هفت صبح تا ۱۲ شب روز جمعه ۲۸ خرداد در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha