سفر وزیرخارجه پاکستان به ترکیه با دستور کار مجمع دیپلماسی آنتالیا

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان برای شرکت در مجمع دیپلماسی آنتالیا و میزگرد همکاری‌های منطقه‌ای در آسیا، روز پنجشنبه عازم سفر ۴ روزه به ترکیه شد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، این سومین سفر «شاه محمود قریشی» به ترکیه طی دو ماه اخیر به شمار می‌رود.

وزارت امور خارجه پاکستان امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: قریشی به همراه دیگر وزرای خارجه کشورهای مهم در مجمع دیپلماسی آنتالیا شرکت کرده و در میزگرد همکاری‌های منطقه‌ای در آسیا نیز سخنرانی خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: وزیر امور خارجه پاکستان چشم‌انداز این کشور برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای، ارتباطات و توسعه اقتصادی را تبیین خواهد کرد. شاه محمود قریشی در حاشیه این برنامه دیدارهای دوجانبه‌ای با همتایان خود از کشورهای مهم منطقه و فرامنطقه‌ای خواهد داشت.

بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات مختلفی همچون فرصتهای جدید برای صلح و همکاری در قفقاز جنوبی،  تقویت همبستگی‌های منطقه‌ای، همکاری‌های منطقه‌ای در آسیا، روابط فراآتلانتیکی، ارتباط با آفریقا و منافع مشترک، رویکرد بشردوستانه به مساله پناه جویان و مهاجران، دیپلماسی اقتصادی و تجارت، ارتباطات و اخبار جعلی در دنیای مجازی از مهم‌ترین مباحث مجمع دیپلماسی آنتالیا به شمار می‌رود.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت که این کشور پشتیبان مشارکت تجارتی، ارتباطات و توسعه اقتصادی مبتنی بر اعتماد متقابل و برنامه مشترک از طریق همکاری‌های منطقه‌ای و چندجانبه‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha