۲ هزار و ۳۸۵ نفر در خراسان شمالی متقاضی مسکن ملی شدند 

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۳۸۵ نفر در هشت شهرستان استان متقاضی واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن شدند که بیشترین آن در بجنورد است.

قاسم قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بر اساس آمارها، ۳۵ هزار خانوار در شهرهای این استان مستاجرند که بیش از ۲۰ هزار خانوار از این تعداد، در مرکز استان هستند اظهار داشت: طرح اقدام ملی گامی برای خانه دار شدن مردم است.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام پنجمین مرحله طرح اقدام ملی مسکن چهارشنبه شب پایان یافت افزود: در شهر اسفراین ۳۴۰ نفر، بجنورد هزار و ۴۴۳ نفر، تیتکانلو ۲۳ نفر، جاجرم ۱۴۳ نفر، شیروان ۳۸۷ نفر و فاروج ۴۹ نفر ثبت نام کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در این مرحله متقاضیان در هشت شهر شامل اسفراین، بجنورد، شیروان، تیتکانلو، جاجرم، گرمه، درق و ایور می توانند متقاضی مسکن شوند.

وی گفت: در مراحل پیشین، ۱۶ هزار و ۱۷۶ نفر با ثبت نام در طرح اقدام ملی، متقاضی دریافت مسکن شده بودند که بر این اساس تاکنون شمار متقاضیان در این استان به ۱۸ هزار و ۵۶۱ نفر رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: تاکنون تقاضای حدود پنج هزار نفر تایید شده و به هزار و ۴۳۶ نفر پروژه تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: هزار و ۶۶۴ نفر از متقاضیان نسبت به واریز آورده اقدام کرده اند و ساخت واحدهای مسکونی در سه شهر بجنورد، اسفراین و شیروان آغاز شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با بیان اینکه تسهیلات در این طرح با نرخ ۱۸ درصد در اختیار قرار می گیرد افزود: بالا بودن نرخ این تسهیلات یکی از علت های پایین بودن استقبال از این طرح است. 

بر اساس اعلام مسوولان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی برای حل مشکل کمبود مسکن در شهرها و روستاهای استان باید ۳۵ هزار واحد مسکونی ساخته شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha