۴۶۰ هزار نفر در ایلام واجد شرایط رای هستند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات ایلام گفت: ۴۶۰ هزار نفر در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام واجد شرایط رای دادن هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، الیاس فتاحی روز پنجشنبه اظهار داشت: از این تعداد واجد شرایط رای ۱۰ هزار نفر را رای اولی ها تشکیل داده اند.

وی یادآور شد: انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و نیز ریاست جمهوری در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر، ۳۵۶ روستای استان ایلام برگزار می شود.

فتاحی یادآور شد: در دوره گذشته ۲ هزار و ۳۳۰ داوطلب برای انتخابات شورای شهر و روستا ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۸۳ نفر زن با هشت درصد رشد بودند.

وی اشافه کرد: در این دوره تعداد داوطلبان ۲ هزار و ۱۱۴ نفر و تعداد داوطلبان زن نیز ۲۱۹ نفر است که با وجود کاهش تعداد ثبت نامی ها نسبت دور قبل، تعداد زنان داوطلب در این دوره نسبت به دور پنجم حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه تعداد نامزدهای شورای شهر(تایید صلاحیت شده) ۵۰۹ نفر هستند که برای ۱۳۷ کرسی اصلی رقابت می کنند، ادامه داد: تعداد اعضای شورای شهر ایلام هفت نفر اصلی و پنج نفر علی البدل و  سایر شهرهای استان پنج نفر اصلی و سه نفر علی البدل هستند. 

وی اضافه کرد: تعداد ۸۲۶ شعبه در سطح استان پیش بینی و راه اندازی شده که با توجه به وضعیت کرونا و ضرورت فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها نسبت به دور قبل ریاست جمهوری تعداد ۸۶ شعبه اضافه شده است، از این تعداد ۷۱۶ شعبه ثابت، ۱۱۰ شعبه سیار، ۳۷۲ شعبه شهری و ۴۵۴ شعبه روستایی است.

رییس ستاد انتخابات ایلام در خصوص روند انتخابات شوراها و عملیات اجرایی آن گفت: با توجه به اینکه ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در اسفندماه و شورای روستا در فروردین ماه انجام گرفت بنابراین بررسی صلاحیت ها نیز در زمانبندی متفاوتی انجام شد.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت انتخابات و نقش‌ تعیین کننده و سرنوشت ساز آن، مبنای کار در همه مراحل، از جمله اجرا، نظارت و دیگر مراحل براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و قانون اساسی انجام شد.

فتاحی افزود: انتخابات مردم را در مسیری قرار می دهد که با اتکا به آرای عمومی و تشکیل مجالس مختلف از جمله انتخاب رییس جمهوری و اعضای شوراهای شهر و روستاها، امور جاری کشور به مردم واگذار می شود.

وی تاکید کرد: در استان ایلام شرایط برای برگزاری انتخاباتی پرشور فراهم شده است و استان برای برگزاری انتخابات ۲۸خرداد در آمادگی کامل قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha