۳۸ دستگاه تولید رمز ارز در آذربایجان غربی کشف شد

ارومیه- ایرنا- معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: ۳۸ دستگاه تولید رمز ارز در این استان شناسایی و جمع آوری شد.

نجات‌الله علی‌نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی یک مانور سراسری استانی، ۲ محل در شهرستان های خوی، سه محل در سلماس و ۶ محل نیز در شهرستان مهاباد اعلامی از سوی شرکت توانیر مورد بازدید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: نیروهای شرکت توزیع برق پس از شناسایی مراکز استخراج رمز ارز غیرمجاز اکیپ‌های عملیاتی با هماهنگی مراجع قضایی و پلیس امنیت اقتصادی از این مکان‌ها بازدید شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی گفت: در این مانور پنج مرکز تولید رمز ارز غیرمجاز شد که از این محل ها تعداد ۲۳ دستگاه تولید رمزارز جمع آوری شد.

علی نژاد افزود: علاوه بر مکان‌های اعلامی بازدید شده از سوی توانیر با تلاش‌ها و آگاهی پرسنل خدوم شرکت توزیع نیروی برق استان پس از بازدید و انجام عملیات از شهرستان‌های بوکان، شاهین‌دژ، ارومیه و سردشت نیز صورت گرفت و در این بازدیدها تعداد ۱۵ دستگاه دیگر جمع آوری شد.

به گزارش ایرنا، برخورد با دستگاه های تولید رمزارز غیرمجاز از جمله برنامه های روزهای اخیر به علت قطعی مکرر برق در کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha