استاندار هرمزگان: گمرک گوگسر در جاسک به زودی فعال می‌شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری فعال شدن بندر و گمرک گوگسر در شهرستان جاسک، گفت: زیرساخت های لازم در این بندر فراهم شده و با استقرار اداراتی مانند گمرک، بنادر، استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی و دریابانی، این بندر و گمرک به سرعت در روزهای آینده فعال می‌شود.

فریدون همتی چهارشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان افزود: ظرفیت این بندر و گمرک برای توسعه فعالیت های تجاری در شرق هرمزگان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مردم با سهولت به تجارت بپردازند و موجب رونق کسب و کار مردم شود.
وی ادامه داد: مشکلات ۲ واحد اقامتی و گردشگری در شهرستان‌های جاسک و سیریک و واحد در حال احداث روغن موتور خودرو در بندرعباس نیز بررسی و درحال پیگیری است.
استاندارهرمزگان در بخش دیگر به بررسی مشکلات یک واحد ساخت و تعمیر شناور و سازه های دریایی اشاره کرد و بیان داشت: این واحد به دلیل داشتن تعهد ارزی و بسته شدن حساب بانکی، با مشکلاتی مواجه بود که تصمیم گرفته شد تا موانع این واحد رفع و بتواند با باز شدن حساب، معاملات را انجام دهد.
همتی گفت: با توجه به اینکه این مجموعه، واحد فعالی است و بدهی بانکی، مالیات و تامین اجتماعی را پرداخت کرده و اشتغال و تولید خوبی دارد، موانع آن را رفع کردیم تا بتواند فعالیت‌ها را توسعه دهد و همچنین مقرر شد.
وی تاکید کرد: اقدامهای لازم برای صدور مجوز بهره‌برداری بندر این مجموعه نیز به سرعت توسط نهادهای مسوول، انجام شود.
استاندارهرمزگان خاطرنشان کرد: اطلاعات دقیق فعالان اقتصادی در هرمزگان که تعهدات ارزی دارند، توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه می‌شود تا در کارگروه اقدام ارزی، مسائل آنها با جدیت بررسی شود تا بتوانند هم تعهدات خود انجام دهند و هم موانع این فعالان رفع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha