ستاد تسهیل خراسان رضوی برای رفع ۱۶ مشکل اقتصادی مصوبه داد

مشهد- ایرنا- کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار برای رفع مشکلات ۱۶ پرونده، مربوط به طرح‌های تولیدی و خدماتی و صنعتی در این استان راه‌حل‌هایی را به تصویب رسانده و دستگاه‌های اجرایی مربوط را مکلف به اجرای آن کرد.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی عصر چهارشنبه در حاشیه نشست این کارگروه به خبرنگار ایرنا گفت: در این نشست مشکل مربوط به سه هتل مطرح شد که درخواست ارائه راه حل برای پرداخت بدهی خود به بانکها را داشتند، لذا با بررسی این موضوع توسط مدیران بانکهای حاضر در نشست، در خصوص تقسیط بدهی های آنها تصمیماتی اتخاذ شد.

مرتضی اشرفی اظهار داشت: از دیگر مشکلات مطرح شده در این نشست، عدم تامین مواد اولیه از طریق ثبت سفارش توسط یکی از واحدهای قطعه سازی و تمدید مهلت پرداخت تسهیلات بانکی توسط یکی از واحدهای تولیدی لبنیات بود که برای رفع مشکلات آنها راه حل هایی اتخاذ و به تصویب اعضا رسید.

وی درخواست استمهال بدهی، تقسیط بلندمدت بدهی مالیاتی و بخشودگی جرایم آن؛ جلوگیری از قطعی برق، صدور پروانه بهره برداری بدون در نظر گرفتن حریم، تمدید کارت بازرگانی برای تامین مواد اولیه، اصلاح سهمیه برای تامین مواد اولیه اقلام بهداشتی، تامین سوخت واحد ریخته گری را از دیگر مشکلات مطرح شده در این نشست برشمرد که برای هر یک از آنها راه حلی اندیشیده شد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در این نشست همچنین صدور مجوز برای راه اندازی پارک صنعتی مهتاب به عنوان یکی از شهرکهای صنعتی غیردولتی از سوی شرکت شهرکهای صنعتی استان مطرح شد که رای قطعی آن موکول به بررسی بیشتر در خصوص تغییر کاربری زمین مورد نظر این طرح شد.

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به موجب مواد الحاقی قانون تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۱۳۹۴ در کشور تاسیس شد و پس از آن بنا شد شعب استانی این ستاد نیز در سراسر کشور به ریاست استاندار مشکلات تولید کنندگان کشور را بررسی کنند.

طبق قانون، این ستاد می‌تواند با بررسی وضعیت مجموعه‌های تولیدی با درخواست تقسیط و امهال وام‌های دریافتی آن مجموعه موافقت و دستور لازم را در این خصوص به بانک‌ها اعلام کند ضمن این که مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شعب استانی آن لازم الاجراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha