رئیس جمهور منتخب باید دغدغه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را داشته باشد

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت :‌ رئیس جمهوری منتخب مردم باید دغدغه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را داشته باشد.  

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا،‌ سید علی یزدی‌خواه در گفت وگویی با سایت شاهد با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید نگاه ویژه ای به خانواده معظم شهدا و ایثارگران سرافراز داشته باشد، اظهار داشت: شهدا از ذخایر فرهنگی کشور هستند که باید از ظرفیت های آنها به خوبی استفاده شود. اعتقاد دارم که سبک زندگی و سیره اعتقادی شهدا برای نسل جوان می تواند نجات‌بخش باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور ما از منابع و امکانات فراوانی برخوردار است، بیان کرد: رئیس جمهور به عنوان شخص اول در قوه مجریه نقش مهمی در اجرای سیاست های مصوب نظام دارد. بنابراین از رئیس جمهور انتظار دارم تا شرایط را به گونه ای فراهم کند که امکان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مسئولان فرهنگی کشور فراهم باشد. دولت آینده باید منشاء اثر در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ ایثار و شهادت باشد. 

وی افزود: متاسفانه یکی از مشکلات کشور در حوزه های مختلف به ویژه فرهنگی موازی کاری است. رئیس جمهور که در رأس قوه مجریه قرار دارد باید با مدیریت هوشمند مانع از موازی کاری دستگاه های مختلف شود. در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دستگاه هایی مانند بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که فعال هستند باید با روحیه جهادی پای کار باشند و دین خود را به شهیدان والامقام ادا کنند. اگر اقدام لازم برای جلوگیری از موازی کاری انجام نشود دستگاه‌های فرهنگی ضربه جبران ناپذیری می‌خورند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه شهدا به تمام آحاد ملت ایران تعلق دارند، یادآور شد: رئیس جمهور به عنوان نماینده ملت ایران برای حفظ کرامت جامعه ایثارگری و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش مهمی دارد. البته باید توجه داشته باشیم که خانواده معظم شهدا در سخت ترین روزها جگرگوشه‌های شان را تقدیم کردند و باید همواره گرامی داشته شوند. به همین دلیل تمام ملت شریف ایران و در راس آنها رئیس جمهور باید نسبت به شهیدان والامقام احساس مسئولیت کند. شهدا به عموم مردم تعلق دارند.

یزدی خواه توضیح داد: تمام دستگاه های فرهنگی و اجرایی کشور وظیفه دارند برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا با تمام توان فعالیت کنند. در پایان تاکید می‌کنم که رئیس جمهور باید برای انتقال ارزش های شهیدان به نسل آینده، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جمع‌آوری اسناد فرهنگی شهدا دغدغه‌مند عمل کند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha