همه رقیبان موظف به احترام و کمک به منتخب مردم هستند

تهران- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور گسترده در انتخابات پشتوانه اقتدار کشور و مایه قدرت و قوت کسی خواهد بود که پس از رأی اکثریت، منتخب همه ملت است و تمام رقیبان و رفیقان موظف به حفظ احترام و کمک به او خواهند بود.

به گزارش ایرنا، محسن اسماعیلی عضو مجلس خبرگان رهبری روز چهارشنبه درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در پیامی نوشت: به فضل الهی در آستانه انتخاباتی دیگر قرار گرفته‌ایم. انتخابات، همیشه در نظام اسلامی ما مهم و تعیین‌کننده بوده و هست اما این بار، از اهمیت و تاثیری دوچندان برخوردار است؛ به ویژه گزینش رییس‌جمهوری که به تصریح قانون اساسی، پس از مقام رهبری، «عالی‌ترین مقام رسمی کشور است‌ و مسئولیت‌ اجرای‌ قانون‌ اساسی‌ و ریاست‌ قوه‌ مجریه‌ را جز در اموری‌ که‌ مستقیماً به‌ رهبری‌ مربوط می‌شود، بر عهده‌ دارد.»

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری افزود: به سهم خویش، فروتنانه از یکایک شهروندان، با هر گرایش و تفاوتی که دارند، درخواست می‌کنم از حق مشارکت در تعیین سرنوشت که خدا به آنان داده است، استفاده کنند و در انتخابات روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ حضور پررنگ و بانشاط داشته باشند. چنین حضوری، پشتوانه اقتدار کشور و مایه قدرت و قوت کسی خواهد بود که پس از رأی اکثریت، منتخب همه ملت است و تمام رقیبان و رفیقان موظف به حفظ احترام و کمک به وی خواهند بود.

اسماعیلی عنوان کرد: بر همه ماست که به دعوت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، نخبگان و خیرخواهان لبیک گفته و پس از حصول حجت شرعی به مناسب‌ترین فرد از میان افراد موجود رأی دهیم.  

وی تصریح کرد: معیار و ملاک حصول حجت شرعی نیز همان است که امام راحل عظیم‌الشأن(ره) بیان فرموده‌اند؛ یعنی اینکه «احدی شرعاً نمی‌تواند به کسی کورکورانه و بدون تحقیق رأی بدهد، و اگر در صلاحیت شخص یا اشخاصی تمام افراد و گروه‌ها نظر موافق داشتند ولی رأی‌دهنده تشخیصش برخلاف همه آنها بود، تبعیت از آنها صحیح نیست، و نزد خداوند مسئولیت دارد، و اگر گروه یا اشخاص صلاحیت فرد یا افرادی را تشخیص دادند و از این تأیید برای رأی‌دهنده اطمینان حاصل شد، می‌تواند به آنها رأی دهد.»

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در این پیام از خدای بزرگ بهترین سرنوشت را برای ایران و ایرانیان درخواست کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha