آموزش مهارت‌های پزشکی با سیمولاتور در پنج شهر
عکس تزئینی است

تهران-ایرنا- رییس پژوهشکده فناوری و تجهیزات پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورت موافقت وزارت ‏بهداشت، آموزش مهارت‌های پزشکی با دستگاه‌های مشابه‌ساز (سیمولاتور) در شهرهای مشهد، تبریز، شیراز، ‏اصفهان و اهواز انجام می‌شود.‏

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سعید سرکار امروز چهارشنبه در حاشیه آغازبه کار خانه نوآوری و صادرات ایران در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود: امروز دستاوردهای محققان در زمینه پزشکی که در پژوهشکده فناوری های پیشرفته با حمایت معاونت علمی و فناوری ساخته شده اند در این مرکز به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: سیمولاتورها و دستگاه‌های پیشرفته پزشکی همواره نیاز متخصصان بالینی برای آموزش و ارتقا مهارت های آنان است، متخصصان می توانند ابتدا با استفاده از سیمیولارتودر یک فضای شبیه‌سازی شده مهارت‌های پزشکی را یاد بگیرند و با مهارت های بالا روی بیماران آزمایش کنند.

سرکار با بیان اینکه  به این صورت به بیماران صدمه کمتری وارد می شود گفت: برنامه امروز با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت در خصوص ارتقا استفاده از سیمیولاتور ها برگزار شده است.

وی، بیان کرد: امیدوار هستیم که این بخش در آموزش مهارت های پیشرفته پزشکی به صورت منطقی در کشور با مشارکت وزارت بهداشت و با حمایت معاونت علمی راه اندازی شود. 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در مراسم گشایش خانه نوآوری و صادرات ایران در جمع خبرنگاران گفته بود با حمایت‌های وزارت بهداشت و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی به زودی سیمولاتورهای حوزه پزشکی (شبیه‌ساز)، برای بهرمندی دانشجویان و جراحان وارد پروتکل‌های آموزشی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha