۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری بستری شدند

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا، مجموع بیماران بستری ناشی از این ویروس در استان به ۲۰۳ نفر رسید.

مجید شیرانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار سرپایی مبتلا به کرونا در استان شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: بر این اساس مجموع مبتلایان به این ویروس در استان از ابتدای شیوع تاکنون (۲۶ خرداد) به ۴۶ هزار و ۸۸۷ نفر رسید.

شیرانی همچنین از فوت ۲ بیمار دیگر کرونایی در استان خبر داد و گفت: با احتساب فوتی‌های جدید، فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به یک هزار و ۱۲۳ نفر افزایش یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با انتقاد از بی‌توجهی برخی از مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای اخیر، تصریح کرد: در حالی که شیب کاهشی شیوع کرونا در استان از شتاب خوبی برخوردار شده بود اما در روزهای اخیر این روند متوقف شده و حتی احتمال بروز شکل‌گیری موج پنجم کرونا نیز وجود دارد و نگرانی‌ها در این خصوص تشدید شده است.

شیرانی خاطر نشان کرد: برپایی تجمعات در محیط‌های بسته با تعداد نفرات بیش از حد استاندارد از بارزترین موارد نقض پروتکل‌های بهداشتی در روزهای اخیر بوده است و انتظار می‌رود در این خصوص نظارت‌های بیشتری انجام گیرد.

وی افزود: حساسیت‌ها نسبت به خطر ویروس کرونا در استان کاهش یافته است و این عادی‌انگاری بزرگترین خطر برای افزایشی شیوع کرونا به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۲۶ خرداد) ۱۳۶ هزار و ۸۰۲ مورد نمونه‌گیری در استان انجام شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، چهار شهرستان کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی (خطر زیاد) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha