نماینده ولی فقیه درامورحج مردم را به حضور گسترده در انتخابات فرا خواند

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اهمیت انتخابات روز جمعه (۲۸خرداد ماه)، ‌ملت مسلمان ایران را به حضور گسترده در پای صندوق‌های رای فراخواند.  

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی حج،  حجت‌الاسلام ‌والمسلمین عبدالفتاح نواب روز چهارشنبه در نشست برنامه ریزی های و پیشنهادات معاونت های بعثه مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰، ‌ تاکید کرد:‌ انتخابات از مظاهر آزادی و حق رای است و درحالیکه در کشورهای دیگر یک امتیازمحسوب می شود ولی دشمنان درصدد هستند که ملت ایران از این امتیاز استفاده نکند.

وی با اشاره به اینکه احتمال دارد دشمنان در فرصت باقیمانده تا انتخابات از ترفندهایی  برای تاثیرگذاری بر روی آرای مردم استفاده کنند، ابراز امیدواری کرد که ملت مسلمان ایران از این آزمون نیز همچون آزمونهای دیگر سربلند خارج شود و توطئه های دشمنان را نقش بر آب کند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین نواب بر لزوم انجام به موقع وظایف و مسئولیت های واحدهای مختلف با بهره مندی از توان نیروهای موجود تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی مناسب، نظم، مدیریت منطقی و جلب همکاری کارکنان می توان از فرصت تعطیلی حج استفاده و مجموعه بعثه را به سمت اهداف بالاتر هدایت کرد.  

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز لزوم اطلاع رسانی در خصوص این همایش را یادآور شد و تاکید کرد: فعالیت های کمیته بین الملل اربعین نیز با جدیت پیگیری شود.

در نشست برنامه ریزی های و پیشنهادات معاونت های بعثه مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰ که امروز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، معاونان فرهنگی واموربین الملل و مدیران واحدهای مختلف این دو معاونت در خصوص طرح ها و برنامه های خود برای سال ۱۴۰۰ گزارش دادند.

توسعه فعالیت های بین المللی درعتبات و اربعین

حجت السلام والمسلمین علی خیاط معاون اموربین الملل بعثه به هفت برنامه این معاونت برای توسعه فعالیت های بین المللی درعتبات و اربعین، توانمند سازی نیروی انسانی، ایجاد بانک اطلاعات از شخصیت های بین المللی، برگزاری چند سمینار و امضای یادداشت تفاهم با نهادهای داخلی اشاره کرد و از برگزاری همایش بین المللی با حضور شخصیت های کشورهای مختلف در بزرگداشت محور مقاومت با توجه به پیروزی های اخیر این جبهه در حماسه مدافعان غزه خبرداد.

سازماندهی، امور استان ها و نمایندگی ها

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی و مدیران واحدهای آموزش، اهل سنت، جذب، سازماندهی، امور استان ها و نمایندگی ها و برنامه و محصولات فرهنگی بعثه به برنامه ریزی های انجام شده با استفاده از فرصت تعطیلی حج اشاره کردند.

معاون فرهنگی بعثه اظهار داشت: به ترتیب درحوزه های آموزش، اهل سنت، جذب و سازماندهی  و محصولات فرهنگی ۱۷، ۱۰، ۶ و ۱۷ برنامه برای سال ۱۴۰۰ طراحی شده است که اجرا خواهد شد.

گزارش ستاد مرکزی اربعین
این جلسه با گزارش حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین ادامه یافت.

وی با اشاره به شرایط پیش رو و شیوع کرونا اظهار داشت: در کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین  با این نگاه و با استفاده از تجارب گذشته برنامه ها در حوزه های زیر ساخت، شبکه سازی، فرهنگی، آموزشی، تبلیغات و تعامل با دستگاههای مختلف درداخل و خارج طراحی و به ستاد مرکزی اربعین ارائه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha