سلطانی‌فر: بدون اغراق فوتبالیست‌های ایران بهترین‌های آسیا هستند

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: بدون اغراق بازیکنان ما بهترین‌های آسیا هستند که در باشگاه‌های خود می‌درخشند؛ یقین داشتیم که اگر مشکلی پیش نیاید ما می‌توانیم سربلند بیرون بیاییم و به تک تک بازیکنان تبریک می‌گویم.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه آیین تجلیل از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: به ملت قهرمان ایران، ریاست فدراسیون، همکارانم در وزارت ورزش و اعضای کادر فنی تیم به خصوص دراگان اسکوچیچ و تک تک بازیکنان تیم ملی که هر کدام به‌عنوان ستاره‌های آسیا می‌درخشیدند، تبریک می‌گویم. حق‌ بازیکنان بود که این پیروزی‌های بزرگ نصیب ایران شود. ما اگر در این دوره نمی‌توانستیم صعود کنیم، علاوه بر اینکه یک نسل بسیار ارزشمند فوتبال‌مان می‌سوخت و فرصت مطرح شدن را از دست می‌داد، یک حسرت بسیار وسیعی بین نوجوانان باقی می‌ماند.

وی در ادامه افزود: ما اگر نمی‌توانستیم صعود کنیم، در جام ملت‌های ۲۰۲۳ هم نمی‌توانستیم شرکت کنیم. از زمانی که عزیزی‌ خادم به ریاست فدراسیون فوتبال منصوب شد، شاید بیش از ۱۰ جلسه داشتیم که ببینیم چه کارهایی باید انجام بدیم، اما به یکباره اتفاق بدی افتاد و AFC که ریاستش توسط یک بحرینی است، اعلام کرد به دلایل مختلف از جمله کرونا و تحریم اقتصادی، نمی‌توانید بازی‌ها را در ایران برگزار کنید و بازی‌ها به بحرین داده شد.

سلطانی‌فر ادامه داد: ما یقین داشتیم که تمام این موارد برنامه‌ریزی می‌شود که بحرین از گروه ما صعود کند. اینجا لازم بود که ما فکر کنیم. بدون اغراق بچه‌های ما بهترین‌های آسیا هستند که در باشگاه‌های خود می‌درخشند. یقین داشتیم که اگر مشکلی پیش نیاید ما می‌توانیم سربلند بیرون بیاییم. به تک تک بازیکنان تبریک می‌گویم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: مردم در خاطرشان دارند که کارنامه فوتبال کشور در چند سال گذشته بسیار روشن است. ما در سال‌های اخیر یک باشگاه‌مان ۲ بار به فینال آسیا رسیده و امسال هم سه تیم به مرحله بعد صعود کردند که این هم اتفاق و دستاورد بزرگی است.

وی اظهار داشت: یقین دارم با وجود اینکه مسابقات مرحله نهایی از دو، سه ماه دیگر شروع می‌شود و سخت‌تر است، حتماً این تیم و بچه‌ها در کنار ملت ایران و رسانه‌ها و با تدارک و پشتبانی خوب ان‌شاءالله گلیم خود را به خوبی از آب بیرون خواهند کشید. من از آقای نوبخت هم تشکر می‌کنم که حمایت ویژه‌ای داشتند. به هر حال ما در وزارت ورزش و فدراسیون احساس تنهایی نمی‌کردیم. امیدواریم همانطور که بازیکنان در این مسابقات موجبات نشاط و شادی مردم را فراهم کردند، در آینده هم این تیم بتواند موجب نشاط مردم شود.

تیم ملی فوتبال ایران با کسب چهار پیروزی برابر تیم‌های هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق در چارچوب دور برگشت مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳، به عنوان سر گروه به دور بعد صعود کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha