۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84370176
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تحلیل جامع همه‌گیری کرونا در مشهد کتاب شد

مشهد- ایرنا- کتاب «تحلیل جامع بر همه‌گیری کرونا در ایران و جهان»، به همت اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تالیف و چاپ و همزمان با دهه کرامت از این کتاب رونمایی شد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کتاب تحلیل کرونا در ۸ فصل و ۲۷۷ صفحه با همکاری "حمیدرضا حسین زاده، وحید دانش‌نادران و حسن پیلارام"  نوشته شده و توسط انتشارات "راز نهان" به چاپ رسیده که چاپ اول آن در هزار جلد انتشار یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت:  فصل‌های این کتاب  شامل کلیات و آمار کرونا در جهان، ایران و خراسان رضوی، بررسی مدیریت کارآمد کشورهای مختلف در پاندمی کرونا، مروری بر تحقیقات انجام شده در مورد کرونا، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور، اطلاعات در خصوص واکسن‌ها و داروهای کرونا،   کرونا در مادران و کودکان و تظاهرات خارج ریوی این بیماری است.
دکتر مهدی قلیان افزود: بخشی از کتاب تحلیل جامع بر همه‌گیری کرونا در ایران و جهان مربوط به مطالعات تطبیقی درباره کشورهایی مانند ایران است که در کنترل کرونا موفق عمل کرده‌اند، ضمن اینکه استفاده از فناوری‌های نوین و فناوری‌های جدید از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.
وی اضافه کرد: در بخش دیگری از این کتاب چالش‌ها و تغییرات شگرف در حوزه آموزش به ویژه آموزش پزشکی مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم که این کتاب برای متخصصان و پژوهشگران در مسیر مبارزه با ویروس منحوس کرونا راهگشا باشد.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دارا بودن بیش از ۹ هزار دانشجو و ۲۵ هزار نیروی بهداشتی و درمانی و ۵۰ مرکز تحقیقات پزشکی اکنون قطب پزشکی شمال شرق کشور محسوب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha