انتخابات نماد قدرت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ملت شریف ایران است

تهران- ایرنا- روسای انجمن های هنرهای نمایشی سراسر کشور با انتشار بیانیه ای مشترک با برشمردن اهمیت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری از هنرمندان و مردم برای حضور پرشور پای صندوق های رای در روز ۲۸ خرداد ماه دعوت کردند.

به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از انجمن های هنرهای نمایشی سراسر کشور، در متن بیانیه روسای انجمن های هنرهای نمایشی سراسر کشور آمده است : برگزاری یک انتخابات باشکوه و با مشارکت حداکثری، نقش بسیار مهمی در تثبیت پایه‌های مردم سالاری و نظام جمهوری اسلامی دارد.ملت سرافراز و بزرگ ایران در حالی به استقبال انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری می روند که با توجه به شرایط فعلی کشور از اهمیت و حساسیت فراوانی برخوردار است.

در ادامه  این پیام آمده است: امروز از هر روز گذشته تاریخ ایران، توانمند سازی و تقویت قدرت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایران عزیز اهمیت بیشتری دارد و انتخابات ریاست جمهوری ، نماد قدرت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ملت شریف و عزیز جمهوری اسلامی ایران است. ملت آگاه و هوشیار ایران اسلامی همواره در همه بزنگاه های مهم تاریخی از امنیت، آرامش و سلامت اجتماعی در سایه همبستگی و پیوند خالصانه با ارزش های الهی و رهبری حکیم و الهی جمهوری اسلامی ایران صیانت کرده است و در سایه نظام برآمده از انقلاب اسلامی و در طول چهار دهه حاکمیت مردم سالاری دینی، همه ارکان نظام را با رای خود تعیین کرده و در هر انتخابات با حضور پرشکوه خود به همگان نشان داده که از حرکت در مسیر مقاومت و استقامت بر آرمان‌ها و اهداف خود پایدار است و با نشاط اجتماعی بر استقرار جامعه اسلامی تاکید دارد.

برگزاری انتخابات با رای حداکثر و اداره امور کشور بر اساس رای و نظر مردم از اصلی‌ترین و مهم‌ترین جلوه‌های رابطه مردم با نظام اسلامی است و به همین دلیل است که برگزاری یک انتخابات باشکوه و با مشارکت حداکثری شهروندان، نقش بسیار مهمی در تثبیت پایه‌های مردم سالاری و نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه این پیام یادآور شده: هرچند توقع آن میرفت در مناظرات این دوره از کاندیدهای ریاست جمهوری در بحث مهم و اثر گذار فرهنگ و هنر هم کاندیداهای محترم همچون مسئله مهم معیشت مردم به این حوزه میپرداختند اما کماکان به روزهای آتی و انتخاب کاندید مدنظر آحاد مردم امیدواریم.خانواده بزرگ هنرمندان هنرهای نمایشی ایران چشم امید به آینده دارند و گشایشی اساسی در این حوزه. 

درپایان پیام تصریح شده است:  ضمن تقدیر و سپاس از ملت شریف و آگاه ایران اسلامی برای حضور پرشکوه و همیشگی خود در بزنگاهای مهم و سرنوشت ساز ایران عزیز ،از آحاد ملت سربلند  و عزیز برای  حضور فراگیر در انتخابات سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری دعوت بعمل می آوریم. 

انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ در یک نگاه

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رییسی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ، عبدالناصر همتی پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha