حضور در انتخابات مسیر چهارسال آینده کشور را مشخص می‌کند

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در برنامه نگاه هفته با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: مردم با حضور باشکوه در انتخابات، مسیر چهارسال آینده کشور را مشخص می‌کنند.

محسن حاجی میرزایی در گفت و گویی با اشاره به انتخابات پیش رو، اظهار کرد: انتخابات، همواره امکانی برای مشارکت مؤثر مردم در آینده خودشان است.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت آموزش و پرورش،وی افزود: این که چه کسانی زمام امور را در دست بگیرند، و برای حل و فصل مشکلات تدبیر کنند بسیار انتخاب مهم و تأثیرگذاری است.

وی تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند:«هرچند برای زمان محدودی شما رأی می دهید، اما آثار آن برای مدت طولانی باقی خواهد ماند» بنابراین بسیار مهم است که آگاهانه و هوشیارانه در انتخابات شرکت کنیم و این مأموریت را  به فردی که فکر می کنیم توانایی لازم برای قبول این مسؤولیت بزرگ و خطیر را دارد، بسپاریم.

حاجی میرزایی ادامه داد:  امسال همانند همه انتخابات دیگر، «رأی اولی ها»، بسیار تعیین کننده و تأثیر گذار هستند و  برای اولین بار، تجربه  مشارکت در یک امر سیاسی،  را کسب می کنند.

 وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امیدوارم با تحقیق، تفحص، پرس و جو و سؤال از آگاهان، بتوانند حضور فعال و پر رونقی را در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.

رای اولی های انتخابات خرداد ۱۴۰۰ کسانی هستند که ۱۸ سال آنها تمام شده و تاریخ تولد آنها ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ و قبل از آن باشد.

 تعداد رای اولی‌ های انتخابات ۱۴۰۰ یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر اعلام شده است. 

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha