۱۴ خدمت مالی ویژه شرکت‌های خلاق عرضه شد

تهران- ایرنا- ۱۴ خدمت مالی ویژه شرکت‌های خلاق توسط صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق عرضه شد.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به برنامه کلان ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، منابع تامین کننده نیازهای مالی زیست‌بوم صنایع نرم و خلاق به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

یکی از این منابع کلیدی، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق است، با توجه به این واقعیت که ساختار شرکت‌ها و استارتاپ‌های خلاق و فرهنگی با دیگر شرکت‌های تجاری تفاوت‌های دارد، لازم بود تا یک صندوق تخصصی برای خدمات‌دهی مالی در این حوزه ایجاد شود.

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق در فاصل‌های کوتاهی از تاسیس موفق شده است تا تاثیرات قابل توجهی در زیست‌بوم نوآوری و خلاقیت برجای بگذارد، این صندوق ۱۴ خدمات تخصصی نیز به شرکت‌های خلاق و فعالان نوآور این حوزه ارایه می‌دهد.

در این صندوق در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر شامل مشارکت در سهام، مشارکت در طرح یا محصول و مشارکت کوتاه مدت است، در زمینه تامین مالی نیز این صندوق سه بسته خدمتی مجزا شامل ارایه تسهیلات، کارگزاری تسهیلات و جذب و معرفی سرمایه گذار، را عرضه می‌کند.

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق در زمینه توسعه کسب و کار هم برنامه‌های خود را به پیش می برد و مشاوره تجاری‌سازی و مشاوره جذب سرمایه، ارایه می‌کند. همچنین دوره‌های آموزشی در این صندوق برگزار می‌شود.

بخش دیگری از فعالیت‌های صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شبکه و بازار سازی مرتبط است، برگزاری رویداد، مرچندایزینگ (بازار پردازی) و همکاری و شبکه‌سازی با ذینفعان در این راستا صورت می‌گیرد.

خدمات مالی نیز شامل صدور ضمانت نامه و خدمات لیزینگ است، شرکت‌های خلاق ممکن است در طول مسیر رشد خود به هر کدام از این خدمات نیاز پیدا کنند، با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تلاش شده است که این خدمات به ایجاد حداکثر بازدهی، ارزش افزوده و اشتغال منتج شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه اینترنتی صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به نشانی cidfund.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha