واکسیناسیون کرونا در قم از سر گرفته می‌شود

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: واکسن ملی کوبرکت به‌مرحله تایید رسیده و به همراه واکسن های دوز دوم از هفته آینده تزریق را خواهیم داشت.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، از روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر اظهار داشت: روند مراجعه‌های سرپایی و بستری بیماران مشکوک کووید ۱۹ در استان نزولی است و خوشبختانه کاهش را شاهد ه زستیم اما نباید عادی انگاری کرده و غافلگیر شویم.

وی افزود: آن چیزی که برای ما مهم است، حفظ وضعیت موجود بوده که باید با توجه و رعایت مردم، در راستای جلوگیری از اوج گیری مجدد ویروس بکوشیم.

وی افزود: ۵۱ هزار دوز واکسن تاکنون تزریق شده و همکاران در مراکز بهداشت در حال تحویل گرفتن پارت‌های جدید واکسن هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان بیان کرد: حوزه سلامت جهت حمایت‌های بهداشتی در برگزاری خوب انتخابات ریاست جمهوری کاملا آماده می‌باشند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به‌همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای مجلس یازدهم و دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار خواهد شد.

استان قم که از ۱۸ فروردین‌ماه امسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته بود، از ۱۴ اردیبهشت‌ماه جاری وارد شرایط نارنجی شد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند. /

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha