حذف قوانین و مقررات مزاحم؛ مطالبه صنعتگران ساوه از رئیس‌جمهوری آینده

ساوه - ایرنا - صنعتگران و تولیدکنندگان شهرستان ساوه معتقد هستند که حمایت های لازم از قبیل تامین سرمایه در گردش، تخصیص ارز مورد نیاز برای تامین مواد اولیه و ماشین آلات و از همه مهمتر تعدیل در برخی قوانین و مقررات بازدارنده از سوی دولت آینده یک ضرورت برای رونق تولیدات داخلی است.

به گزارش ایرنا، صنعتگران همواره در خط مقدم بحران‌ها از جمله تحریم و شیوع ویروس کرونا با احساس مسئولیت و دغدغه تداوم تولید و اشتغال پای کار بوده اند و در عین حال از موانعی که برآیند برخی قوانین، دستورالعمل ها و مصوبات داخلی است نیز گلایه هایی دارند و تسهیل گری در این موارد را از خواسته های خود می دانند.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، اقشار و گروه‌های مختلف جامعه به امید آینده‌ای روشن، مطالبات خود را از دولت و رئیس جمهوری آینده بیان می‌کنند و به نمایندگی از صاحبان صنایع ساوه نیز، رئیس انجمن مدیران صنایع این شهرستان ساوه در گفت و گو با ایرنا، مواردی را مطرح کرد که توجه به آنها می تواند تقویت تولیدات داخلی، اشتغال و ارزآوری برای کشور باشد.

«سعید رضوانی» گفت: انتظارات جامعه صنعتی و فعالان اقتصادی از دولتمردان آینده تنها به شخص رئیس جمهوری ختم نمی‌شود بلکه از تیم اجرایی دولت، قوای سه‌گانه و مردم نیز انتظار می‌رود که از تولید پشتیبانی جدی کنند.

وی بیان کرد: در مسیر توانمندی اقتصادی به همکاری و همدلی هر سه قوه نیاز است تا با همفکری و همراهی قوانین دست و پاگیر و مزاحم بر سر راه تولیدکنندگان اصلاح شود و جهشی بزرگ در تولیدات داخلی را شاهد باشیم.

به گفته او، برای توسعه تولیدات به تصمیماتی دانش محور نیاز است و در این زمینه باید مشارکت و نظر فعالان تشکل های بخش خصوصی مانند اتاق های بازرگانی، انجمن های صنایع و همچنین افراد مجرب این حوزه در نظر گرفته شود تا خروجی های موثر و راهبردی برای حوزه صنعت و تولید داشته باشیم.

رضوانی ادامه داد: مدیران بخش دولتی باید با آینده نگری و داشتن چشم‌انداز در مسیر توسعه و پیشرفت صنعت و تولید کشور گام بردارند تا برنامه های اقتصادی منجر به بهبود فضای کسب و کار شود.

رئیس انجمن مدیران صنایع شهرستان ساوه تصریح کرد: امروز با تشکیل چندین کمیته‌ اعم از ستاد تسهیل، کمیته حمایت قضایی و شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی در تلاش هستیم تا مشکلات واحدها و فعالان اقتصادی برطرف شود و این اقداماتنشان می دهد که بخشی از تصمیم گیری ها و مقررات گذشته اشتباه بوده است و باید اصلاح شوند.

وی افزود: در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهووری، هر شخصی که با رای مردم برگزیده می شود باید بهبود شاخص‌ها در فضای کسب و کار را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

مسئول نمایندگی اتاق بازرگانی استان مرکزی در ساوه بیان کرد: بیشتر تصمیماتی که برای بخش خصوصی اتخاذ می‌شود بدون در نظر گرفتن منافع این بخش است و باید عزمی راسخ در دولت آینده به منظور اجرای قانون خصوصی سازی در کشور وجود داشته باشد و دولت باید حوزه اقتصاد و تولید را بخش خصوصی واگذار کند و با مداخله کمتر، تمرکز خود را بر امور حاکمیتی و نظارتی قرار دهد.

وی اظهار کرد: در دوران تحریم فشار اقتصادی مضاعفی که بر تولیدکنندگان وارد شد و با وجود کمبودها و نارسایی‌ها، فعالان اقتصادی در سنگر تولید ایستادگی کردند تا چرخ تولید و اشتغال متوقف نشود و اکنون لازم است مشکلات این حوزه از سوی دولت منتخب به صورت جدی مورد توجه واقع شود.

به گفته او،  دغدغه امروز فعالان اقتصادی معطوف به دوران پساتحریم است زیرا تولیدکنندگان نگران آن هستند که با برداشته شدن تحریم ها، بخشی از مطالبات دولت از سایر کشورها در قالب کالای ساخته شده به کشور برگردد و این به ضرر تولیدکنندگان داخلی است.

رضوانی ادامه داد: رئیس جمهوری آینده باید تدبیر لازم برای پاسداری و حفاظت از فعالان اقتصادی را در اولویت داشته باشد و از ورود کالای ساخته شده به منظور رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و حمایت از تولیدات داخلی، جلوگیری کند.

وی کرد: صنایع کشور در حال شکوفایی هستند زیرا از تحریم‌ها به عنوان یک فرصت استفاده شد تا بسیاری از صنعتگران به تامین و تکمیل زنجیره تولید کشور توجه کنند.

وجود بزرگترین شهر صنعتی ایران و چند ناحیه صنعتی با فعالیت بیش از ۶۰۰ واحد تولیدی، شهرستان ساوه را به یکی از قطب‌های صنعت کشور تبدیل کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha