خانه نوآوری و صادرات ایران در تهران آغاز بکار کرد

تهران- ایرنا- خانه نوآوری و صادرات ایران در تهران (iHit) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و با هدف ارائه دستاوردهای دانش بنیان‌های دارای ظرفیت صادراتی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز سه شنبه در حاشیه بازدید سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل خانه نوآوری و صادرات ایران در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه یکی از خانه های نوآوری و صادرات ایران محسوب می شود که پیش از این در چند کشور راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: تاکنون خانه نوآوری و فناوری تحت عنوان (IHIT) در سوریه، کنیا و بسیاری از کشورها راه اندازی شده  است و معاونت علمی در نظر دارد این مرکز را در کشورهای دیگر نیز راه اندازی کند.

صالحی یادور شد: در این مرکز دستاوردهای شرکت های دانش بنیان که ظرفیت صادراتی دارند، به نمایش گذاشته می شوند، کارکرد این نمایشگاه دائمی به تصویر کشیده شدن محصولات دانش بنیان متناسب با برنامه های مختلف است.

معاون تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: در این مرکز دستاوردهای دانش بنیان در حوزه های مختلف همچون مواد پیشرفته، صنایع خلاق، زیست فناوری و سایر حوزه ها که قابلیت صادرات دارند، به نمایش گذاشته می شود، امروز نیز با بازید وزیر بهداشت دستاوردهای این نمایشگاه در حوزه پزشکی و سیمولاتورها به نمایش گذاشته شده است.

صالحی ادامه داد: این خانه های نوآوری و فناوری توسط معاونت علمی و مرکز تعاملات این معاونت راه اندازی شده است و در مواقع لازم وزارتخانه ها می توانند درخواست داشته باشند که دستاوردهای یک حوزه در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شود. همچنین بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با خانه های نوآوری و صادرات ایران در کشورهای دیگر، هیات های تجاری می توانند از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان صادراتی در این مکان بازدید کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha