۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84369949
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه اردکان: برای رفع تضعیف کشاورزی چاره اندیشی کنیم

یزد - ایرنا - امام جمعه اردکان گفت: از دست رفتن باغات و تضعیف کشاورزی در شهر ما مخاطره‌ آمیز و تهدیدی است که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

  به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام‌ سید اسماعیل شاکر روز چهارشنبه در دیدار مدیر و جمعی از کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان  ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی افزود: دست کشاورز فقط به‌ سوی خداوند دراز است و پیامبر اکرم (ص) در ساعات آخر عمر بابرکت خود، در وصیتی بر توجه به حقوق کشاورزان تأکید داشتند.

وی اضافه کرد: علیرغم پیشرفت در صنعت و علوم دیگر، بشریت از کشاورزی بی نیاز نبوده و ما هرچه می‌توانیم باید از موضوع کشاورزی دفاع معقولانه داشته باشیم.

شاکر بابیان اینکه در هیات دولت توسعه استان‌های مختلف را در موضوعات خاصی تعریف کرده‌اند، افزود: توسعه استان یزد به خاطر دارا بودن ذخایر معدنی در زمینه صنعت و معدن دیده‌ شده است که اساس سیاست گذاری ها هم در حمایت صنعت است، در این شرایط ما باید تمام تلاش خود را به کار بریم تا بتوانیم کشاورزی موجود را حفظ کنیم.

 امام‌جمعه اردکان اظهار داشت: در خطبه جمعه هم گفته ام کشاورزی موجود حکم ریه شهر دارد و باید حفظ شود. 

 در ابتدای این دیدار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردکان گزارشی از وضعیت کشاورزی و اقدامات انجام‌ شده در جهت حفظ و توسعه آن در شهرستان ارائه کرد.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha