۱۲ هزار پلیس کار تامین امنیت انتخابات در استان همدان را برعهده دارند

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان گفت که ۱۲ هزار نفر از عوامل انتظامی، کار تامین امنیت و حفاظت از آرای مردم در انتخابات ۲۸ خرداد استان را بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا، سردار "سلمان امیری" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: پلیس استان همدان با بکارگیری تمام امکانات، آماده تامین امنیت برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردن است.

وی اظهار کرد: نیروی انتظامی نیز همچون سایر دستگاهها تمام توان و امکانات خود را در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای برگزاری انتخاباتی حداکثری و خلق حماسه ای دیگر در تاریخ ایران اسلامی بکار خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی استان همدان با تاکید بر امید آفرینی برای مشارکت حداکثری مردم انتخابات، افزود: مشارکت در انتخابات موجب عزت و اقتدار ایران اسلامی در همه عرصه ها و افزایش سطح و ضریب امنیت کشور خواهد شد.

سردار امیری در ادامه به بیان فعالیت های پلیس در سه ماهه نخست سالجاری پرداخت و گفت:۱۴ هزار و ۵۳۰ طرح عملیاتی، موضوعی، حجمی و نقطه ای در استان همدان اجرا شده که در حوزه مواد مخدر با اجرای ۲ هزار و ۵۳۹ عملیات ۷۴۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه ۲۶۱ هزار و ۲۱۵ تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ استان همدان برقرار شده است، گفت: آمار تماس ها حدود ۲ برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و همچنین ۱۵۸ هزار تماس معادل ۶۶ درصد از کل موارد برای دریافت مشاوره و ۸۰ هزار تماس نیز منجر به عملیات پلیس شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: ۸۲ درصد سرقت ها در سه ماه امسال کشف شده به نحوی که شاهد کاهش آمار سرقت های مهم از جمله کاهش ۲۴ درصدی سرقت مغازه، ۱۷ درصدی واحدهای مسکونی، ۱۹ درصدی خودرو و ۲۹۶ درصدی کیف قاپی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.

سردار امیری، از ساماندهی ۲ هزار و ۵۹ شبگرد و نگهبان محله در سطح استان خبر داد و گفت: ۲۵ هزار و ۴۴ پرونده در کلانتری و پاسگاه های استان تشکیل شده که ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی انهدام ۱۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر، دستگیری یک هزار و ۱۴۶ قاچاقچی و توزیع کننده موادمخدر، دستگیری یک هزار و ۱۳۷ معتاد و دستگیری ۴۱ نفر از اراذل و اوباش را از دیگر اقدامات فرماندهی انتظامی استان همدان در سه ماهه نخست سالجاری ذکر کرد.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: همچنین دراین مدت ۱۳ باند بزرگ سرقت در استان متلاشی و ۵۵۹ سارق نیز دستگیر شدند.

سردار امیری گفت: همچنین ۲ هزار و ۳۹۸ قاچاقچی کالا و ارز در  استان همدان دستگیر شدند و ارزش ریالی محموله های کشف شده ۱۵۲ میلیارد تومان بوده است.

به گفته وی، مجموع پرونده قاچاق تشکیل شده در سه ماهه سالجاری ۲ هزار و ۶۵ فقره بوده که ارزش مالی ۲۰۳ فقره از این پرونده ها  بالای ۱۰۰ میلیون تومان و چهار پرونده نیز مربوط به قاچاق سازمان یافته است.

فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان نیز به ۴۲۷ پرونده رسیدگی و ۱۱۴ مجرم اینترنتی را دستگیر کرده است.

به گفته وی، ۱۲۱ سایت مجرمانه نیز طی این مدت در استان همدان شناسایی شده که ۴۵ درصد نسبت به سه ماهه سال گذشته افزایش داشته است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد برگزار می‌شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha