دونده گلستانی امیدوار به کسب مدال در پارالمپیک توکیو است

گرگان - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن گفت: نورمحمد آرخی دومیدانی‌کار این شهرستان که با رسیدن به حد نصاب لازم، سهمیه حضور در پارالمپیک توکیو را کسب کرده، دارای بخت فراوان برای بالارفتن از سکوی قهرمانی این رویداد مهم ورزش جهان است.

عبدالقدیر اونق روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آرخی روز گذشته در مسابقات رکوردگیری در پرتاب وزنه با ثبت رکورد ۱۴ متر و ۱۰ سانتی‌متر موفق به کسب رنکینگ سوم جهان شد و حضورش را در پارالمپیک توکیو قطعی کرد.

وی بیان کرد: این دونده نابینای شهرستان بندرترکمن در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا نقره گرفت و به ورزشکار گلستانی مدال آور بازی های پاراآسیایی تبدیل شد.

رییس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن تاکید کرد که این شهرستان همه ظرفیت و امکانات خود را برای آماده‌سازی آرخی در مسیر رسیدن به مسابقات پارالمپیک توکیو در اختیار وی قرار خواهد داد.

مدال طلا و برنز مسابقات جهانی کره جنوبی، مدال طلا و نقره مسابقات جهانی امارات و مدال برنز مسابقات جهانی تونس از جمله افتخارات نورمحمد آرخی عضو تیم ملی دوومیدانی نابینایان و کم بینایان است.

کاروان ورزشی ایران اوایل شهریورماه با ۵۹ ورزشکار و ۲۰ مربی به بازی‌های پارالمپیک توکیو اعزام می‌شود.

این بازی‌ها با یک سال تاخیر ناشی از شیوع کرونا از چهارم تا شانزدهم شهریور در توکیو پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

عادل مجللی دیگر ورزشکار بندرترکمن در رشته قایقرانی با قرار گرفتن در جایگاه سوم مسابقات گزینشی این رشته در تایلند از کسب سهمیه حضور در المپیک بازماند.

به گفته رییس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن سال گذشته سه هزار ورزشکار در این شهرستان بیمه شدند.

وی ادامه داد: بیشتر ورزشکاران این شهرستان در رشته های دوومیدانی، قایقرانی، تکواندو ناشنوایان، والیبال ساحلی، دوومیدانی معلولین، مچ اندازی، دوومیدانی نابینایان و کشتی آلیش فعالیت دارند .

بندرترکمن با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گلستان واقع است و بیشتر ساکنان این شهرستان را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha