یک هزار و  ۲۰۰ بازرس نظارت بر انتخابات استان مرکزی را برعهده دارند

اراک - ایرنا - رئیس هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ بازرس، سربازرس و بازرس ویژه وظیفه نظارت بر برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شواری اسلامی و شوراهای شهر و روستای این استان را برعهده دارند.

«مهدی زندیه وکیلی» روز چهارشنبه در نشست هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی، افزود: نشست‌های آموزشی لازم برای این افراد به‌صورت برخط و حضوری برگزار شده و جزوه‌های آموزشی در اختیار بازرسان، سربازرسان و بازرسان ویژه انتخابات آتی قرار گرفته‌است.

وی ادامه داد: بازرسان هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی در این دوره از انتخابات در تمامی شعب اخذ رای حضور داشته و فرآیند انتخابات توسط وزارت کشور از طریق بازرسان، سربازرسان و اعضای هیات‌های بازرسی کنترل می شود.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: نظارت و بازرسی در هنگام انتخابات از جمله مهمترین وظایف بازرسان هیات‌ بازرسی استان برای جلوگیری از تخلف احتمالی از طریق کاندیدها، شرکت کنندگان و برگزار کنندگان بوده و امید است با این پیشگیری کار به تخلف و نظارت این افراد نرسد.

زندیه وکیلی گفت: هماهنگی‌ مناسبی بین هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی، شورای نظارت در شورای نگهبان و شورای نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود داشته و نشست‌های مشترکی برای افزایش هماهنگی این هیات‌ها برگزار شده‌است.

وی ادامه داد: بازرسان این دوره از انتخابات از طریق سامانه‌ای که از توسط وزارت کشور تهیه شده‌است در صورت مشاهده تخلف به صورت برخط این تخلفات را پیگیری و برطرف می کنند.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی با یادآوری حضور بازرسان هیات بازرسی در شعب اخذ رای، افزود: با حضور بازرسان در شعب رای در صورت مشاهده تخلف در همان زمان با آن تخلف برخورد می شود.

مدیرکل بازرسی استانداری مرکزی در این نشست گفت: یک‌هزار و ۱۹۰ بازرس، ۷۸ سربازرس و ۱۴ بازرس ویژه وظیفه نظارت و بازرسی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان را برعهده دارند.

«غلامرضا فتح‌آبادی» افزود: آموزش‌های لازم برای بازرسان در شهرستان‌ها برگزار شده و تجهیزات و تسهیلات لازم مورد نیاز در اختیار آنان قرار گرفته‌است.
وی ادامه داد:  صدور کارت و احکام این افراد امروز یا فردا از طریق سامانه وزارت کشور انجام می شود.
مدیرکل بازرسی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: اعضای هیات بازرسی استان روز جمعه در محل دبیرخانه مستقر و پیش بینی‌های لازم برای سرکشی اعضا از شهرستان‌ها انجام شده‌است.

انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان با سراسر کشور ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha