امام جمعه شهرکرد: با حضور حداکثری در انتخابات دشمن خلع سلاح می‌شود

شهرکرد - ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه امروز قضاوت در مورد انقلاب به واسطه انتخابات صورت می‌گیرد، افزود: قضاوت انتخاباتی یک قضاوت روشن و شفاف است و باید با مشارکت و حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای دشمن را خلع سلاح کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز چهارشنبه در دیدار با اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر چهارمحال و بختیاری افزود: آمار و ارقام در انتخابات دقیق و مشخص است و  درباره آن قضاوت می شود از این رو لازم است با مشارکت در انتخابات علاوه بر خلع سلاح دشمن، خود و جامعه را به سمت هدف متعالی انقلاب پیش ببریم.

وی بر دوری از سهل‌انگاری و عادی انگاری موضوع انتخابات تاکید و تصریح کرد: انتخابات را باید ‌به یک امر دارای اهمیت تبدیل کرد چرا که بنابر فرمایش امام راحل(ره) حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و حضور پای صندوق‌های رای اثر مهمی در حفظ نظام دارد.

نکونام با اشاره به اینکه لازمه تحقق حق انجام تکالیف است، یادآور شد: در هر مقطعی از تاریخ یک امر مهم رقم می‌خورد که این امر بدون فراهم کردن تمهیدات و مقدمات و فکرسازی و تولید اندیشه محقق نخواهد شد از این‌رو باید این موضوع را در بحث انتخابات به عنوان یک تکلیف و وظیفه دانست.

وی برگزاری نشست‌ها و گفت‌وگوها پیرامون انتخابات را لازم دانست و گفت: سیاست در جمهوری اسلامی از دیانت جدا نیست و اگر غیر از این باشد، خسارت‌زا خواهد بود و باید تقوا، اعتقاد به آخرت، اعتقاد به پاسخگویی به مقام الهی و قرار گرفتن جامعه در مسیر هدایت پروردگار را آمیخته با سیاست دانست و همه در جایگاه خود برای بیان این موضوع در گفتمان‌ها و نشست‌ها تلاش کنند.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با بیان اینکه اگر سیاست کشور از اصل معنویت، پاک محوری و تقوا محوری جدا شود دیگر تفاوتی با آمریکا و اسرائیل نخواهد داشت، اظهار داشت: سیاست دشمنان ایران و اسلام ،از دیانت خالی است و پول‌محوری و زور محوری و شیطنت اساس کار آن‌ها را شکل می‌دهد.

وی به برخی شیطنت‌ها نیز اشاره کرد و گفت: عده‌ای در جایگاه‌های مختلف نگاهشان اخلاق‌محور و پاک نیست و حرکت‌های که گاهی از برخی افراد مشاهده می‌شود ناشی از غفلت آن‌ها است که خسارت‌هایی را نیز برای جامعه به دنبال داشته است.

نکونام با تاکید بر اینکه ذات انقلاب، اسلامی است که بر مبنای قرآن و معارف و سیره ائمه شکل‌گرفته و تغییرپذیر نیست، ادامه داد: اینکه پس از ۴۲ سال امروز همه به دنبال تحول و تغییر هستند به دلیل آن است که برخی نازیبایی‌ها، بدعمل کردن‌ها، دنیامحوری‌ها و اجحاف‌ها شکل گرفته است و همه دردمند و گرفتار شده‌اند.

وی یادآور شد: اصحاب رسانه، هنر و فرهنگ باید در هر جایگاهی که قرار دارند به طور پی‌درپی و مداوم برای توسعه اخلاق محوری، معنویت دینی و اندیشه به معاد تلاش کنند چرا که بیش از یک سوم قرآن کریم به معاد پرداخته است و این ضرورت جامعه امروز است تا سیاست در آن بر پایه دیانت و حرکت به سوی کمال پیش برود که در غیر این صورت گرفتاری‌ها ظاهر می شود.

امام جمعه شهرکرد یکی از خطرهای مهم برای انتخابات را عادی انگاری دانست و افزود: انتخابات در هر مرحله از حساسیت بالا برخوردار است و امروز که دشمن در کمین ایستاده و به دنبال ارزیابی و تحلیل میزان مشارکت مردم است این حساسیت بیش‌ازپیش اهمیت دارد.

نکونام گفت: دشمن می‌خواهد بر اساس رتبه و جایگاه مردم در انتخابات تحلیل‌هایی را ارائه کند که این تحلیل‌ها بر جریان مقاومت در جهان و بر روی حرکت استکبار و صهیونیست و قدرت گرفتن آن‌ها اثر خواهد داشت و اگر مشارکت به میزان یک رتبه تغییر کند به همان اندازه، امکان به رخ کشیدن انقلاب و جمهوری ایران نیز افزایش می‌یابد.

وی میزان مشارکت در انتخابات را در بی اثر کردن حرکات دشمنان و استحکام بخشیدن به پایه‌های نظام و توسعه دستاوردهای انقلاب مهم دانست و تصریح کرد: از هر زاویه‌ای که به انتخابات نگاه شود می‌توان فهمید که تا چه حد این موضوع در سرنوشت کشور، سرنوشت مقاومت و جریان تمدن سازی برای بشریت مهم و اثرگذار است.

امام جمعه شهرکرد افزود: اینکه چه نوع انتخاباتی انجام شود نیز در جایگاه خود دارای اهمیت است و کشور در شرایطی قرار دارد که به فردی لایق و مدیر نیاز است تا مشکلات را پایان دهد و نباید اجازه داد گذشته دوباره تکرار شود زیرا ضرر آن سال‌هاست که نمایان شده است.

وی با بیان اینکه ممکن است عده‌ای در لحظات حساس با جریان‌سازی و ایجاد خوف نسبت به ارزش‌های دینی و فراهم کردن شوق به برخی بی‌بند و باری‌ها  بخواهد مردم را فریب بدهند، یادآور شد: نباید به این عده و جریان اجازه فعالیت داد چرا که همه در برابر اسلام، ایران انقلاب، ارزش‌ها، کرامت انسانی و حقیقت محوری مسوول هستند و تمامی ائمه معصومین(ع) نیز برای حفظ اسلام و ارزش‌ها سختی‌ها را تحمل کردند و به شهادت رسیدند.

وی تاکید کرد: نباید اجازه داد یک عده تحت تاثیر استکبار بر سرنوشت مردم حاکم شوند و لازم است با جدیت، جهاد، حرکت پرشتاب و بیدار باش همگانی برای حضور در انتخابات و افزایش مشارکت تلاش کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به نقش هنرمندان و فرهیختگان در ایجاد الگوها برای‌ مردم، بر روشنگری این افراد برای جذب مشارکت در انتخابات تاکید کرد.

ابراهیم شریفی افزود: هنرمندان و فرهیختگان ثابت کرده‌اند که افراد حاضر در عرصه فرهنگ، هنر و قلم می‌توانند در تمامی زمینه‌ها به عنوان الگو و سرمشقی برای دیگران باشند.

او گفت: نقش هنرمندان و فرهیختگان در روشنگری و مشارکت حداکثری در انتخابات، بسیار مهم است و این لحظه همچون بزنگاهی است که با بصیرت و یاری هنرمندان می‌توان به خوبی از آن عبور کرد.

او با اشاره به عبور موفقیت آمیز نظام جمهوری اسلامی از گردنه‌های سخت‌تر تاریخ ۴۲ ساله انقلاب بیان کرد: ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ نیز یک برگ زرین دیگری است که به برکت وجود هنرمندان و تمام افراد اثرگذار رقم خواهد خورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما خود باید دلسوز خودمان باشیم و دیگران را به شرکت در انتخابات که بزرگترین میدان عمل است، تشویق کرده و زمینه را برای انتخاب فرد اصلح فراهم کنیم.

شریفی همچنین در همایش بصیرتی مرد میدان که شامگاه در مجتمع فرهنگی هنری غدیر برگزار شد نیز به لزوم مشارکت حداکثری مردم در صحنه انتخابات اشاره کرد و افزود: دلسوز واقعی نظام، انقلاب، مردم و میهن  در روز انتخابات و پای صندوق‌های رای مشخص می‌شود و این اتفاق در حوزه هنرمندان و ورزشکاران بیشتر به چشم خواهد آمد.

به گزارش ایرنا، هنرمندان، اصحاب رسانه و فعالان قرآنی حاضر در این نشست با قرائت بیانیه و همچنین در سخنانی جداگانه ضمن اعلام آمادگی خود برای حضور در پای صندوق‌های رای در ۲۸ خرداد بر مشارکت حداکثری تاکید کردند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha