فعال سیاسی اصلاح‌طلب شیراز: انتخابات عرصه تعیین سرنوشت است

شیراز- ایرنا- فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای اسلامی شهر شیراز از مردم برای شرکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا دعوت کرد و گفت:‌ انتخابات پیش رو با وجود تمام اما و اگرهایش هنوز می‌تواند دستاویز خوبی برای استفاده از حق تعیین سرنوشت باشد.

لیلا دودمان چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به عنوان عضوی از جامعه از مردم شریف ایران استدعا دارم اجازه ندهند کسی جز خودشان بر مسیر حرکت کشورشان به سمت دموکراسی حاکم باشد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخش دیگری از این گفت‌وگو در ارزیابی مناظره‌های تلویزیونی و تبلیغات انتخاباتی نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، با قدردانی از برگزاری این مناظره‌ها گفت: این مناظره‌ها ایرادهایی هم دارد و این ایرادها باید در دوره‌های بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری بهبود پیدا کند تا بازدهی آن بیشتر شود و طبیعتا با این توصیفات، وجود چنین برنامه هایی رو برای جامعه و مردم عزیزمان لازم می‌دانم.
دودمان گفت: ما همیشه به دنبال گفت و گو دوجانبه برای پیدا نمودن راه حل مشکلات معضلات جامعه هستیم و در معارف اسلامی ما نیز به صراحت از گفت و گوی احسن استقبال است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: هرچند هریک از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری از برنامه‌های دیگر تبلیغاتی از آنتن سیما و همچنین تبلیغات ستادهای خود  در شهرهای متفاوت بهره گرفته‌اند اما به نظرم، این مناظرات از نفوذ بیشتری در بدنه جامعه برخوردار بوده است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت:‌ هریک از نامزدها، برنامه های خود را همراه با به چالش کشیدن ابهامات و نظرات و برنامه های دیگر کاندیداها معرفی و یک چارچوب کلی از خود به واجدین شرایط رای ارائه دادند و شهروندان ایرانی را در انتخابات کمک کردند؛ ضمن اینکه مناظرات و چالش های موجود در آن  نیز جذابیت های خاص خود را برای شهروندان خواهد داشت.
دودمان گفت: با این وجود، گاهی کاندیداها از سر دلسوزیِ بسیار برای نشان دادن واقعیت موجود از مدار انصاف خارج شده و وضعیت توصیف شده را بدون در نظر گرفتن شرایط موجود تبیین کردند.
وی ادامه داد: خوبی مناظرات آن است که هر نظر و دیدگاه به چالش کشیده میشود ، و این کاندیداها در مناظرات تلوزیونی توانستند یکدیگر را به چالش بکشند و خروج ناخواسته از دایره انصاف را رفع کنند، گرچه مسئولان سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی زحمت کشیدند و باید به آنان خداقوت گفت اما می‌توانستند با مدیریت بهتر این مناظرات از بی اخلاقی‌های احتمالی آن بکاهند.
این فعال سیاسی تصریح کرد:  مردم ایران مردم فهیمی هستند و من یقین دارم که آنها شرایط را درک می‌کنند، مناظره‌ها را به همراه نظرات کارشناسی شده دنبال کرده‌اند و نهایتا تصمیم می‌گیرند.
وی همچنین گفت: دغدغه ما آن است که مناظره‌ها به محملی برای فریب تبدیل شود و مردم را در انتخاب اصلح دچار مشکل کند که این دغدغه نیز با توجه به فهم و بلوغ فکری مردم ایران قابل چشم‌پوشی است؛ امیدوارم مردم قضات خوبی در این موضوع باشند که ان شاءالله همینطور خواهد بود.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha