شهروندان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در انتخابات حضور یابند

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اهمیت مشارکت پرشور در انتخابات ۲۸ خرداد، از مردم فارس خواست تا در کنار این مشارکت آگاهانه، رعایت پروتکل های بهداشتی و مراقبت از سلامت خود و اطرافیان را مدنظر داشته باشند.

مهرزاد لطفی چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آمادگی تیم بازرسان بهداشت این دانشگاه برای همکاری با حوزه های برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، ابراز امیدواری کرد با مشارکت عمومی، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی در روز جمعه بیست و هشتم خرداد با رعایت کامل اصول بهداشتی و به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

تاکید دیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ، افزایش توجه جوانان جامعه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ بود.

لطفی از جوانان خواست تا با پرهیز از ساده انگاری و در عوض توجه به خطر بالای انتقال بیماری، سلامت خود و خانواده را به خطر نیندازند.

او افزود: با توجه به طولانی شدن دوران همه گیری کووید۱۹ در کشور، نه تنها نباید رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و ضدعفونی و شست و شوی مرتب دست ها دچار فراموشی شود، بلکه باید با توجه به شیوع گونه های مختلف کروناویروس، پروتکل های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.

شمار جان باختگان کرونا در فارس به ۴۷۲۲ نفر رسید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۷۲۲ نفر اعلام کرد.

عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۹۳۹ هزار و ۴۶۴ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۶۹ هزار و ۱۱۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۸ هزار و ۷۸۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد شانزده هزار و ۶۵۷ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۵ هزار و ۷۷۴ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او بهبودی ۲۶۰ هزار و ۸۸۱ نفر از ابتدا تاکنون را یادآور شد و گفت که این افراد از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با دعوت از مردم برای حضور پرشور در انتخابات، اعلام کرد: با توجه به در پیش داشتن انتخابات و لزوم مشارکت و حضور پرشور مردم در انتخابات روز جمعه، بیست و هشتم خرداد، تمهیدات گسترده ای از طرف وزارت کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته تا مردم با اطمینان خاطر بیشتری در پای صندوق های رای، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی حضور یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha