بیش از ۲۱ هزار داوطلب دوز دوم واکسن پاستوکووک را دریافت کردند

تهران - ایرنا - مدیر پروژه فاز سوم تست بالینی واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا گفت: بیش از ۲۱ هزارداوطلب تا امروز ( ۲۶ خرداد ماه )، دوز دوم واکسن پاستوکووک را دریافت کردند.

«احسان مصطفوی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: همزمان با کارآزمایی بالینی، بسترهای لازم برای تولید واکسن مشترک ایران و کوبا با نام تجاری " پاستوکووک" در انستیتو پاستور فراهم شده بود با این اقدام، بخشی از نیازهای کشور به واکسن کرونا در این مجموعه تامین خواهد شد.

وی یادآور شد:  هدف گذاری شده تولید پاستوکووک" تا پایان تابستان امسال به حدود سه میلیون دوز برسد و از مهر ۱۴۰۰ با افزایش ظرفیت، تولید ۲ تا سه برابر شود.‌

وی اظهار امیدواری کرد که تولید کنندگان داخلی باهم بتوانند بخشی از نیاز کشور در حوزه واکسن کرونا را برطرف کنند.

بیش از ۲۱ هزار داوطلب دوز دوم واکسن پاستور کووک را دریافت کردند

مصطفوی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار داوطلب در ۸ شهر وارد وارد طرح مطالعاتی این واکسن شدند، گفت: تا امروز ( ۲۶ خرداد ماه ) بیش از ۲۱ هزار داوطلب، دوز دوم این واکسن را دریافت کردند.

وی افزود: تزریق دوز دوم واکسن پاستوکووک از چهارم خرداد در شهر اصفهان آغاز شد و سپس درهشت شهر دیگر ادامه یافت و پیش بینی می شود تا آخر خرداد ماه همه داوطلبان دوز دوم خود را دریافت کنند.

مدیر پروژه فاز سوم تست بالینی واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا به تزریق دوز یادآور به تعدادی از داوطلبان فاز سوم اشاره کرد، گفت: دوز یادآور در قالب فاز سوم کارآزمایی بالینی پس از انجام دوزهای اول و دوم  واکسن، به ۶ هزار داوطلب در شهرهای زنجان و یزد تزریق خواهد شد.

به گزارش ایرنا، کارآزمایی بالینی مرحله سوم واکسن کرونا «کنژوگه» محصول مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران ششم اردیبهشت سال جاری با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اصفهان آغاز شد.

۲۴ هزار داوطلب در شهرهای اصفهان، بابل، بندرعباس، زنجان، ساری، کرمان، همدان و یزد به ترتیب وارد این طرح مطالعاتی شدند و دوز اول واکسن خود را دریافت کردند و روند تزریق واکسن به صورت مطلوب در حال انجام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha