طرح انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب زاهدان ۵۸ درصد پیشرفت دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت:طرح بهره‌گیری و انتقال پساب تصفیه‌خانه زاهدان با اعتباری بیش‌از٢٢٠میلیارد ریال با ٥٨ درصدپیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

محمد دلمرادی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این طرح باهدف انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرزاهدان جهت استفاده در مصارف تغذیه مصنوعی، فضای سبز،مصارف صنعتی و پتروشیمی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه این طرح که قابلیت انتقال٤٥٠ لیتر در ثانیه را دارد دارای مشخصات فنی شامل ۲ باب ایستگاه پمپاژ۲ باب مخزن مکش و ٢١حوضچه است خاطرنشان کرد: اجرای لوله ۶٠٠ میلی‌متربه طول هشت هزار و ۲۰۰ متر و لوله فولادی به قطر٦٠٠میلی‌متربه طول هفت هزارو ۳۰۰متر از دیگر مشخصات این طرح است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به پیشرفت ٥٨درصدی این طرح؛ تصریح کرد: با اتمام این طرح پساب تصفیه شده تحویل شهرداری خواهد شد تا همزمان با فرودگاه ایستگاه پمپاژ شماره ۲و همچنین شهرک صنعتی زاهدان مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایرنا شهرزاهدان مرکز سیستان وبلوچستان فاقدآب مطمئن بوده و آب آشامیدنی این شهر از مخازن چاه نیمه زابل از فاصله ١٩٠ کیلومتری منتقل می‌شود از اینرو استفاده از آب پساب تصفیه‌خانه نقش عمده‌ای در ایجاد فضای سبز و بخش صنعت در این منطقه خشک و کم آب را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha