۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 3100
کد خبر: 84369817
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت باد در زابل به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:بیشینه سرعت باد در زابل امروز/چهارشنبه/ با شدت گرفتن جریانات شمالی به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در محدوده فرودگاه زابل به سه هزار متر شد اظهارداشت: روز گذشته وزش باد شدید شمال سیستان و بلوچستان را فرا گرفت و گردوغبار حاصل از آن به زاهدان نیز نفوذ کرد به طوریکه شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه بین‌المللی این شهر نیز به سه هزار متر کاهش یافت و شرایط کیفی هوا برای تمام گروه‌های سنی ناسالم شد.
وی با بیان اینکه براساس گزارش‌های دریافتی وزش این باد در محور زاهدان به زابل سبب خیزش گردوخاک و کاهش شدید دید افقی شد افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دلگان با دمای ۴۹.۴ درجه سلسیوس گرمترین شهر و زاهدان با دمای ۲۱.۹ درجه سلسیوس خنک ترین شهر سیستان و بلوچستان شدند.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه براساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی گرمای هوا همچنان در دلگان و سایر نقاط این استان ادامه دارد خاطرنشان کرد: با توجه به مخاطرات ناشی از باد شدید و گردوخاک توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از ترددهای غیرضروری خودداری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha