حمایت ایران از فلسطین انگیزه آزادی سرزمین‌های اشغالی را دوچندان می‌کند

تهران- ایرنا- رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در پاسخ به نامه‌ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاکید کرد: حمایت ایران از مردم فلسطین، انگیزه ما را برای ادامه راه مقاومت تا زمان بازپس‌گیری تمام حقوق قانونی خود و آزادی سرزمین‌های اشغالی و پایان این اشغال بی‌رحمانه، دوچندان خواهد کرد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، چندی پیش در پی حوادث فلسطین اشغالی، سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی به زبان عربی، پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ ۱۲ روزه با رژیم غاصب صهیونیستی را به ملت فلسطین و اسماعیل هنیه رییس، دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین‌(حماس) تبریک گفت و تاکید کرد: مقاومت راهبردی و شجاعانه مجاهدان فلسطینی چراغ راهی برای آینده نبردهای منطقه است و چشم‌اندازی روشن را نمایان می‌سازد و راه پیروزی، مقاومت در مسیر الهی است.

اسماعیل هنیه نیز در پاسخ به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: باید از تمام مواضع و نقش‌آفرینی‌های جمهوری اسلامی، رهبری گرانقدر ایران، مردم، سازمان‌ها و نهادهایی که در کنار پایداری و مقاومت ملت فلسطین شجاعانه ایستادند و حمایت کردند، قدردانی کرد؛ چرا که این حمایت‌ها مایه افتخار و اقتدار مقاومت فلسطین بوده و انگیزه ما را برای ادامه راه مقاومت تا زمان بازپس‌گیری تمام حقوق قانونی خود و آزادی سرزمین‌های اشغالی و پایان این اشغال بی‌رحمانه، دوچندان خواهد کرد.

متن نامه هنیه به شرح زیر است:‌

 با درود و احترام، ابتدا باید از طرف جنبش مقاومت اسلامی فلسطین‌(حماس) بابت ارسال نامه ارزشمندتان تشکر و قدردانی کنم. نامه شما حامل پیام همدردی و همبستگی جهان بزرگ اسلام با مسأله امت اسلامی فلسطین و در قلب آن شهر قدس و مسجد الاقصی بود.

 ما در جنبش حماس و همراه با ما ملت فلسطین، از احساسات صادقانه و مواضع شرافتمندانه‌ای که در نامه خود ابراز داشته‌اید بسیار قدردانی می‌کنیم و باید از تمام مواضع و نقش‌آفرینی‌های جمهوری اسلامی، رهبری گرانقدر ایران، مردم، سازمان‌ها و نهادهایی که در کنار پایداری و مقاومت ملت فلسطین شجاعانه ایستادند و حمایت کردند، قدردانی کرد؛ چرا که این حمایت‌ها مایه افتخار و اقتدار مقاومت فلسطین بوده و انگیزه ما را برای ادامه راه مقاومت تا زمان بازپس‌گیری تمام حقوق قانونی خود و آزادی سرزمین‌های اشغالی و پایان این اشغال بی‌رحمانه، دوچندان خواهد کرد.

این پیروزی بزرگ، ابتدا به لطف خدا و سپس تلاش و نوآوری جنبش مقاومت در نوار غزه و استواری مردم فلسطین حاصل شد و تمام امت اسلامی با همبستگی مداوم و حمایت مستمر خود از ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف در برابر دشمن مشترک جهان اسلام، در تحقق این پیروزی بزرگ شریک هستند. ما اطمینان داریم با یاری خداوند پیروزی نزدیک است و به زودی شاهد نابودی و زوال اشغالگران خواهیم بود.

مجدداً از حضرتعالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به خاطر ارتباط صمیمانه و ابراز احساسات صادقانه و خالصانه سپاسگزاریم و از درگاه خداوند متعال برای شما آرزوی سلامتی و توفیق داریم.

ارادت و احترام صمیمانه ما را پذیرا باشید.

اسماعیل هنیه
رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha