دعوت خانواده بزرگ ورزش به مشارکت حداکثری در انتخابات

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان، رییسان فدراسیون‌ها و خانواده بزرگ ورزش کشور در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از عموم مردم دعوت کردند تا با حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات بر اقتدار نظام بیافزایند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و همچنین شوراهای شهر و روستا از ساعت هفت صبح روز جمعه بیست و هشتم خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مسعودسلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در این باره گفت: حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری به معنای مقبولیت اصل نظام توسط مردم است تا در چارچوب یک انتخاب درست برای سرنوشت خود و آینده‌شان تصمیم‌گیری کنند.  

همچنین مهسا کدخدا والیبالیست عضو تیم ملی هم  از ورزشکاران و جوانان برای حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات۱۴۰۰ دعوت کرد.

مریم فرعی عضو تیم ملی تنیس روی میز از خانواده بزرگ تنیس استان البرز جهت حضور و مشارکت هرچه بهتر در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر ۱۴۰۰ از مردم خواست تا در این حماسه بزرگ شرکت کنند.

حسین رجب‌پور ورزشکار فوتبال پنج نفره هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان و کاپیتان تیم ملی فوتبال پنج نفره؛ سید محمد حسین حسینی ملی‌پوش تیم ملی والیبال نشسته مردان و کیمیا همتی دارنده مدال نقره المپیک نوجوانان از خانواده بزرگ تکواندو جهت حضور و مشارکت هرچه بهتر در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند.  

حضور ورزشکاران در انتخابات ثابت شده است

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان هم طی پیامی از ملت شهیدپرور ایران به خصوص جامعه ورزش کشور برای حضور پرشور و گسترده در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کرد.

سیدمحمدشروین اسبقیان نوشت: مردم شهیدپرور ایران در طول چهار دهه حاکمیت مردم سالاری دینی، همه ارکان نظام را با رای خود تعیین کردند و در هر انتخابات با حضور گسترده به جهانیان نشان دادند که بر آرمان‌ها و اهداف خود پایدار هستند. روز جمعه ۲۸ خرداد ماه نیز، ملت شریف ایران به خصوص جامعه ورزش کشور همانند گذشته با حضور میلیونی خود در پای صندوق‌های رای ثابت خواهند کرد تا همیشه پای عشق و تعهد خود به رهبر فرزانه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی اضافه کرد: اکنون از تمامی مردم آگاه، فهیم و همیشه در صحنه دعوت می‌کنم تا با حضور پر شور و شعور خود در انتخابات، تجدید میثاقی با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، رهبر فرزانه و شهدای گرانقدر انقلاب داشته باشند.

مشارکت مردم خنثی کننده نقشه‌های دشمن است

رئیس فدراسیون تنیس روی میز هم از متخصصان و نخبگان ورزش خواست در کنار سایر اقشار و جامعه ورزش حضور پررنگی در انتخابات روز ۲۸ خرداد داشته باشند.

مهرداد علیقارداشی نوشت: بر همه ورزشکاران لازم است که در انتخابات شرکت کنند و نقش گسترده خود را در این رویداد سیاسی و اجتماعی ایفا کنند تا با اتحاد و همدلی موجب تداوم انقلاب و خنثی‌سازی نقشه‌های دشمن در شرایط فعلی شوند.

وی به نقش موثر جامعه ورزشی در جلب افکار عمومی به ویژه دعوت از مردم اشاره  کرد و افزود: کشور در مرحله حساس و تعیین کننده‌ای قرار گرفته است و مردم باید با آگاهی و هوشیاری انتخاب خود را انجام دهند. ضروری است متخصصان و نخبگان ورزش با ورود خود به حوزه رقابت‌های انتخاباتی برای ایفای وظیفه و ادای تکلیف همگانی گام بردارند.

مشارکت گسترده مانع حضور نامزد ضعیف می‌شود 

رییس فدراسیون کشتی هم گفت: مشارکت مردم در انتخابات و روی کار آمدن فردی اصلح، باعث رقم خورد اتفاقات خوبی خواهد شد.

علیرضا دبیر می‌گوید: اگر مردم مشارکت خوبی در انتخابات داشته باشند، این حضور باعث می‌شود که فرد اصلح رأی بیاورد و از حضور افراد ضعیف جلوگیری خواهند کرد. نباید با ایجاد یک شور و به وجود آمدن یک فضای هیجانی بدون تفکر به یک فرد رأی بدهیم بلکه باید برنامه‌های یک نامزد بررسی شود، همانطور که برای یک ازدواج کلی بررسی صورت می‌گیرد، برای انتخاب فرد اصلح نیز باید بررسی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: انتخاب مردم خیلی مهم است، اگر یک فرد کاربلد، متدین و برنامه محور روی کار بیاید، قطعا از افراد خوب و اصلحی نیز دعوت به همکاری می‌کند و این باعث عاقبت بخیری کشور و مردم خواهد شد.

مردم نسبت به نقش خود بی‌تفاوت نباشند

رئیس فدراسیون کوهنوردی هم از مردم به ویژه جامعه ورزش خواست با حضور پای صندوق «انتخاب اصلح» برای ریاست جمهوری داشته باشند.

رضا زارعی گفت: به هر حال «انتخابات» در کشور ما همواره به عنوان یک کنش اجتماعی-سیاسی و بر اساس ساختار جمهوریت نظام از اهمیت خاصی برخوردار است و هر کسی که به مدیریت و امنیت کشور اهمیت می‌دهد، باید در انتخاب فرد «اصلح» برای مسئولیت خطیر ریاست جمهوری، مشارکت داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: این دوره نیز علاوه بر این که همان اهمیت همیشگی را دارد، به جهت تبلیغات هدفمند، برای مأیوس کردن مردم از مشارکت در مدیریت کشور از حساسیت بیشتری نیز برخوردار شده است. امید است همه مردم ایران به ویژه جامعه ورزش با درک این اهمیت و حساسیت، نسبت به سرنوشت خود و کشور عزیزمان، مثل همیشه با هوشیاری و بصیرت اقدام کنند و نسبت به مسئولیت و نقش خود در «انتخاب اصلح» بی‌تفاوت و ناامید نباشند.

مشارکت حداکثری مشت محکمی بر دهان بدخواهان نظام 

رییس فدراسیون اسکواش هم گفت: خانواده این رشته با حضور در انتخابات ریاست جمهوری به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

مسعود سلیمانی از همه مردم و همچنین اعضای خانواده اسکواش دعوت کرد تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت و به وظیفه خود عمل کنند.

وی می‌گوید: با حضور پررنگ خود پای صندوق‌های رای، ضمن مشارکت در سرنوشت چهار سال آینده کشورمان، مشت محکمی به دهان دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی بزنیم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌ دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری جمعه ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می شود.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس ­الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی­ زاده هاشمی، محسن مهرعلی زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزدی هستند که صلاحیتشان احراز شده است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha