۲۶ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84369766
۱ نفر

برچسب‌ها

فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران معرفی شد

ساری - ایرنا - سرهنگ مجید ذکریایی روز چهارشنبه با برگزاری آئینی که در آن فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری کشور حضور داشت ، به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری معرفی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل منابع طبیعی، مراتع و آبخیزداری مازندران منطقه ساری در این مراسم حفاظت از عرصه های جنگلی را ماموریت اصلی برشمرد و گفت : بی‌شک در راستای تحقق این مهم از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود به شکل مطلوب استفاده خواهد شد.

اسحاق عطایی فلسفه اصلی تشکیل یگان حفاظت را جلوگیری از تعرض به اراضی و منابع ملی و مقابله با قاچاق چوب در جنگل‌های هیرکانی عنوان کرد و افزود : نخستین اصل برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، فرهنگ سازی مناسب و اصولی و استفاده از مشارکت نیروهای مردمی است و برای تحقق این مهم راه درازی در پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت زمین عرصه‌های منابع طبیعی از یک سو و کسب درآمد زیاد از راه قاچاق چوب، باعث سو استفاده برخی افراد در مناطق شمالی شده است، گفت : کمبود امکانات و تجهیزات کار حفاظت از عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی را با سختی زیادی مواجه کرده است در حالی که با توجه به اهمیت و انبوهی جنگل های هیرکانی، لزوم به کارگیری تجهیزات نوین و پیشرفته برای مراقبت از این عرصه‌ها بیش از هر زمان دیگری است.

عطایی از مسوولان و متولیان امر خواست نسبت به افزایش تجهیزات و امکانات حفاظتی برای مراقبت بیشتر از عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی اهتمام بیشتری داشته باشند و تاکید کرد : در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات موجود در این بخش رفع خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری، کمبود نیروی انسانی ماهر و با تجربه از جمله کارشناس حقوقی را یکی دیگر از مشکلات معرفی کرد و گفت: به منابع طبیعی و عرصه‌های جنگی این استان باید نگاه ویژه‌ای شود. در توزیع اعتبارات علاوه بر شاخص‌های عمومی باید اهمیت عرصه‌های جنگلی شمال و درختان هیرکانی در نظرگرفته شود تا منابع مالی بیشتری تخصیص یابد و از این طریق بتوان کار حافظت از این عرصه‌های ملی را با آسودگی خاطری بیشتری دنبال کرد.

در این آیین از خدمات سرهنگ حسینعلی خورشیدی فرمانده سابق یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری قدردانی و سرهنگ مجید ذکریایی به عنوان فرمانده جدید این یگان معرفی شد.

خورشیدی به افتخار بازنشستگی نایل شد.

حوزه منابع طبعی مازندران منطقه ساری حدود ۷۰ درصد از اراضی ملی و جنگل های استان را زیر پوشش مدیریتی خود دارد.

استان مازندران ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که حدود ۲ میلیون هکتار از این مساحت را منابع طبیعی شامل جنگل ها و مراتع تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha